Je potřeba, aby 12 Němců pracovalo a platilo daně, k financování pouze jednoho migranta

Je potřeba, aby 12 Němců pracovalo a platilo daně, k financování pouze jednoho migranta

Jedním z největších tajemství v Evropě jsou skutečné náklady na migraci a zejména náklady na jednoho migranta. Naše pozornost byla věnována článku z Německa, ve kterém jsou vypočteny náklady. Výsledky jsou šokující.

Přibližně 1,7 miliónů lidí požádalo o azyl v Německu od roku 2014, ale každý, kdo požádá vládu o náklady, bude odkázán na labyrint statistik a čísel, píše německý autor.Podle odhadů vlády, autor odhaduje roční náklady mezi 30 a 40 miliardami, ale není jasné, zda jsou v nich zahrnuty dodatečné výdaje na mateřské školy, školy, zvláštní soudce a zdravotní péči.

S odvoláním na ministra Gerda Müllera stojí 1 milión uprchlíků německou vládu, státy a obce zhruba 30 miliard EUR ročně.

Jinak řečeno: za předpokladu výpočtu ministra Müllera stojí každá osoba, která hledá v Německu ochranu, 30 000 EUR ročně nebo 2 500 EUR měsíčně.

To odpovídá daňovému zatížení dvanácti průměrných příjemců (3 000 EUR měsíčně daňový třída III). U nezletilého mladistvého bez doprovodu mohou tyto náklady činit až 5 000 EUR měsíčně, píše autor.

Ale čísla pro „průměrného uprchlíka nebo migranta“ by však mohla být ještě vyšší – kvůli mnoha novým dlouhodobým nezaměstnaným.

Velká většina migrantů v současné době nepracuje a jsou nezaměstnaní, většina z nich jsou stážisti nebo asistenti. Velké procento z nich nemá vzdělání a mnoho z nich je negramotných, uzavírá autor.

 

(Ilustrační obrázek Foto: ilGiornale)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*