Je EU opravdu neschopná řešit uprchlickou krizi?

Je EU opravdu neschopná řešit uprchlickou krizi?

Uprchlická vlna z Asie a Afriky neustále sílí. A EU je z toho bezradná. Ze všech stran slyšíme o neschopnosti evropských politiků tuto věc řešit.

Jde však skutečně o neschopnost politiků? Anebo existuje vlivná síla či síly, které ve skutečnosti příliv uprchlíků podporují. Existují mnohé indicie, že tak tomu skutečně je. Začněme u samotného islámského státu. Je poměrně známým faktem, že boj ze strany Západu proti němu je jen na papíře. Veškeré to bombardování americkými střelami je spíše vedeno tak, aby to až tak moc islámské bojovníky nepoškodilo. Když se konaly vojenské intervence v minulosti v Jugoslávii, Iráku atd., tedy ve státech které nás neohrožovaly nikoho moc netrápila absence mandátu RB OSN. Tak proč nyní nelze potápět lodě převaděčů lidí  ve Středozemním moři bez něj?  Pokračujme dál a podívejme se na státní příspěvky které dostávají uprchlíci v Itálii, Německu a některých dalších zemích. No neriskujte nějaké to příkoří cesty za tak štědrou finanční podporu, které by se Vám nedostalo v mateřských zemích i kdybyste dřeli do úmoru. Co dál? Jak se dnes ctí v EU platné právní normy chránící EU před nelegální imigrací?

Nabízí se tak přímo otázka, kdo a proč tady chce tak velký příliv imigrantů. Myslím si, že odpověď je složitější a mnohovrstevnatá.

Za prvé jsou to ti, kteří chtějí podpořit proces globalizace, ještě více posílit moc nadnárodních institucí a oslabit národní státy. Rozvraty státu posílí volání po vládě pevné ruky a pak tuto „totalitní vládu pořádku“ lidu jako spasitelé nabídnou.

uprchlici

 

Za druhé jsou to představitelé některých politických, zvláště levicových stran, které vidí v imigrantech své voliče.

Za třetí jsou to různé mafiánské organizace (zvláště v Itálii), které z uprchlíků profitují.

A za čtvrté tady imigranty zvou tisíce dobrých, ale bohužel naivních lidí, kteří nedokážou domyslet důsledky tohoto fenoménu. Pláčou nad osudy imigrantů prezentovaných médií a již vůbec nevidí osudy těch, kteří byli nuceni v mateřských zemích zůstat, protože neměli dost peněz, aby se vydali na cestu do Evropy.

Nicméně ať se důvody skrývají kdekoliv, jedno je zřejmé. Evropě se nyní jako bumerang začíná vracet její chování z koloniálních dob. Od 15.stol. se evropské země předháněly v rozšiřování svého území v Americe, Asii a Africe. V drancování surovinových zdrojů a vykořisťování práce tamních lidí. V politice „Rozděl a panuj“. Ostatně podobné přístupy jsou praktikované stále. Viz. zásah v Iráku a Libyi, nebo chování západních korporací třeba v africkém Kongu asi nemusím připomínat.

Osobně si myslím, že jsme zatím jen na samotném počátku uprchlické krize. Jedná se pořád ještě o malý počet lidí. Ten však stále poroste až za pár let změní charakter Evropy jak jí známe dnes, tak jak změnili charakter Ameriky evropští přistěhovalci před několika staletími.

V roce 1999 tituly novin hlásali „Jsme v NATO, konečně jsme bezpečni a chráněni“. Byl to velký omyl. Žádný spolek, zeď ani zákon nás neochrání před důsledky našeho jednání a chování v minulosti. Velmi dobře je to vidět na příkladu chování odpovědných politiků Německa a části německé společnosti, kde směřuje hlavní uprchlická vlna uprchlíků.  Kontext s přístupem Německa k neárijským rasám v době Hitlera je dnes velmi patrný.

 

 

Blog autora http://bajnar.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Je EU opravdu neschopná řešit uprchlickou krizi?

  • To mne snad nekdo taha za fusekli, ze nejde zastavit invazi migrantu? To jsou ti Evropani skutecne tak prihloupli, ze dokazou stat nad timto problemem jen s otevrenou hubou a nic, vubec nic nepodniknout? Vypada to, ze si nechaji vsechno libit. Vubec nemysli na dalsi generace svych deti, co jim zanechaji! Svrab a bidu. Mozna ani to ne, protoze prestanou existovat. Vzbud se proboha Evropo a bran se!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*