Je Breathariánství skutečně možné? Prahlad Jani – Svatý muž, breatharián

Je Breathariánství skutečně možné? Prahlad Jani – Svatý muž, breatharián

Prahlad Jani

Na konci listopadu 2003 noviny The Times of India uvedly článek s titulkem, který říkal: „Nádherná strava: Žití ze vzduchu.“ Podle článku: „Prahlad Jani (76) – lidově známý jako ‚Mataji‘ – říká, že neměl jedinou kapku vody za posledních 65 let. Také si nedal do úst ani jediné sousto jídla.“ Článek uvádí, že tento Prahlad Jani byl mnoha lékaři z Asociace lékařů zkoumán poctivě po dobu deseti dnů, aby ověřili jeho neuvěřitelnou schopnost žít jen ze vzduchu. „Tým doktorů – včetně lékařů kardiologů, neurologů, neurochirurgů, gastroenterologů, endokrinologů, diabetologů, neurochirurgů, uro-chirurgů, ENT-chirurgů, psychiatrů, oftalmologů, genetických poradců, radiologů, sonologů a mnoho jiných ho zkoumalo. Ve skutečnosti skoro 100 doktorů z asociace zkoumalo Janiho během 10 dnů.“

Několik dní poté, co se zprávy o Prahladu Janim objevily v novinách The Times of India, BBC News zveřejnily článek, který uvedl: „Doktoři a specialisté jsou bezradní z indického poustevníka, který tvrdí, že po několik desetiletí nic nepozřel ani nevypil a stále je v perfektním zdravotním stavu.“

Během několika posledních pár sto let udělala medicína obrovské pokroky v lidské biologii a vědci věří, že jsou blízko tomu, plně porozumět každému mechanismu a funkci lidského těla. Nicméně jsou takoví lidé jako Prahlad Jani, který jde životem zdráv a vitální, zatímco žije jednoduše bez jídla, což nemohou vysvětlit.

Pojďme se dozvědět trochu více o Prahladu Janim a jak zanechal doktory z Ahmedabadu v Indii a vědce z celého světa v úžasu ohledně mechanismu, pomocí něhož jeho tělo přežívá bez jídla.

Prahlad Jani se narodil ve vesnici Charod ve státě Gujarat v Indii. V pouhých sedmi letech odešel z domova, aby hledal duchovní osvícení. O čtyři roky později byt požehnán bohyní Durgou, také nazývanou Matajee. Od té doby se vzdal jídla a pití a užíval božský nektar, který prosákne skrze jeho jazyk.

Mnoho z nás by si takto představilo život svatého poustevníka, Prahlada Janiho, který si udělal domov v jeskyni v Himalájích bez jídla a pití po více než 65 let. Protože tak dlouho nejedl, Prahlad Jani si dokonce nepamatuje chuť jídla nebo to, co měl kdy rád. Kromě toho po dobu 45 let svého života vůbec nemluvil.

Praktikoval starověkou jógu, techniku zvanou amrita, která využívá kosmickou energii. Během dlouhých hodin meditace vstupoval do stavu samádhi, kde zažíval stavy nesmírného světla a enormní blaženosti. Je zdravý a aktivní.

Tento svatý poustevník řekl reportérům, že dokáže ujít až 200 kilometrů bez toho, že by se cítil unavený. Kromě toho může meditovat dlouhou dobu, někdy dokonce celé měsíce.

Dr. Sudhir Shah, ředitel oddělení neurologie Sheth KM školy postgraduální medicíny a výzkumu v Indii, provedl řadu zajímavých studií na lidech, kteří po delší dobu postili a vysvětluje: „Je to pokus, jak porozumět nové dimenzi v lékařské vědě a pomoci lidstvu.“

Jedna z pozoruhodných studií tohoto týmu byla o 64letém strojním inženýru Hiru Ratanu Mankovi, který se postil již po několik roků v době studií. Lékaři úzce sledovali a testovali pana Manka nepřetržitě po dobu 411 dnů dokud postil – bral si jen převařenou vodu a vůbec žádné jídlo. Přesvědčivě dokázali, že pan Manek opravdu přežíval z ničeho, jen z vody a kosmické energie při současném zachování optimálního zdraví po celou dobu studia.

Dr.Shah a jeho tým byl nadšen z bádání Hiry Ratanu Manka a přáli si dále prohloubit znalosti o této pozoruhodné schopnosti lidského těla přežít bez jídla. Zajímali se zejména o pověsti kolem Prahlada Janim, který přežíval po dobu 69 let bez jakékoli potravy nebo vody.

Obvykle může obyčejný člověk přežít asi tak kolem 4 dnů bez vody, až na případ svatého poustevníka, který přežil bez vody více než půl století.

Nakonec dal Prahlad Jani v listopadu 2003 po více než roku doprošování souhlas k účasti na vědeckém výzkumu v Sterlingově nemocnici v Ahmedabadu v Indii. Dr. Shah vyjádřil svou radost z příležitosti studovat svatého poustevníka, a věřil, že výsledek tohoto studia poskytne nové chápání lidského těla v lékařském světě.

Pokoj Prahlada Janiho byl speciálně připraven se skleněnými dveřmi a videem na nepřetržité sledování a monitorování. Byli přiděleni zaměstnanci, aby s ním zůstávali po celý den a ujistili se, že nepil a nejedl. Když mu bylo umožněno se vykoupat, množství vody bylo měřeno před i po koupání, aby se ujistili, že nevypil vůbec žádnou tekutinu.

Podle Dr. Shaha, v záznamu z tohoto výzkumu nebyla jediná mezera. Zpočátku byli lékaři znepokojeni ohledně duševní pohody svatého poustevníka a naplánovali tento projekt jen po dobu 7 dnů, nicméně, byli tak ohromeni a šokováni jeho zdravím během této doby, že prodloužili studii na 10 dnů.

Lékaři potvrdili, že protokol byl striktně dodržován a Prahlad Jani neměl vůbec žádné jídlo ani vodu k pití. Také zaznamenali, že prokázali tvorbu moči v jeho močovém měchýři, ale ta byla poté absorbována stěnou močového měchýře. Výsledky studie ukázaly, že svatý poustevník byl dokonale zdravý navzdory tomu, že neměl žádné jídlo ani pití přesně po dobu 10 dnů.

Dr. Shah, který je zvyklý vidět mnoho zdravých vegetariánů ve své předchozí pozici jako předseda Národní deistické lékařské federace byl hluboce ohromen zdravím Prahlada Janiho. „Možná je více fit než jiní lidé jeho věku.“ Měl puls jen kolem 55, což je nemyslitelné pro muže jeho věku, ale spíše poměrně podobné tomu, co má elita atletů. Říkal lékařům, že nikdy nezažil zdravotní problémy a je přesvědčen, že jeho breathariánský způsob života udrží jeho tělo na mnoho dalších let, vlastně věří, že dokáže žít 5000 nebo 10 000 let.

Závěr intenzivního výzkumu týmu lékařů byl ponechán v zamyšlení nad úžasnou schopností svatého muže žít čistě jen z kosmické energie. V závěrečné zprávě napsali: „Jsme překvapeni, jak dokázal přežít navzdory všemu zvláště bez procházení moči za 10 dnů a zůstávající všeobecně fyzicky fit.“

Pro Prahlada Janiho není pohled na jeho schopnost žití bez jídla nějak mimořádný, důvěřuje milosti a požehnání z Nebes. Po ukončení výzkumu se Prahlad Jani šťastně vrátil do své jeskyně, kde pokračoval ve svém duchovním praktikování. Těm, kteří hledají radu, poskytuje slova moudrosti a když zanechají milodary, všechny je pošle chudým a potřebným.

zdroj :breatharian.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*