Japonsko plánuje vypustit smrtící jaderný odpad z Fukušimy do Tichého oceánu

Japonsko plánuje vypustit smrtící jaderný odpad z Fukušimy do Tichého oceánu

Japonsko oznámilo plány vypustit 920 000 tun smrtícího jaderného odpadu z Fukušimy do Tichého oceánu a tvrdí, že již nemůže ponechávat tento nebezpečný odpad ne své půdě.    

Po velké vlně tsunami v roce 2011, došlo k zastavení reaktorů v jaderné elektrárně Fukušima a k neustálému unikání radioaktivního materiálu, což bylo označováno za nejhorší jadernou katastrofu od Černobylu.

Deník Newstarget.com napsal: Šest let po katastrofě, ze třech poškozených reaktorů stále uniká do Tichého oceánu voda s vysokou úrovní radiace. Ačkoli je Tichý oceán obrovská plocha vody, radiace z Fukušimy se dostává už i na pobřeží Spojených států, Kanady a Mexika a kontaminuje ryby, které jíme a vodu, ve které se koupeme. (1,2)

Zatímco byla tato zjištění považována za „falešné zprávy“ a byla označována za směsná, vědci již nemohou popřít, že Cesium-134, takzvaný otisk Fukušimy, byl objeven v mořské vodě a v rybách podél západního pobřeží Ameriky.

V denním zpravodajství kanálu TRT v pořadu „Insight“, pořádaném bývalým moderátorem Sky News Martinem Stanfordem, vedoucím mezinárodní agentury pro atomovou energii, Stanford vyzval svět, aby pomohl s vyčištěním areálu Fukušimy.

Japonsko nedokázalo vyčistit tento chaos a připravuje se vypustit jaderný odpad do oceánu.Od té doby, co vlna tsunami vyřadila elektrárnu Fukušima z provozu, jedním z probíhajících klíčových úkolů bylo ochlazení reaktorů a zabránění uvolňování vysoce kontaminované vody unikající ze tří jednotek. Ačkoli je to šest let od této katastrofy, vyčistění probíhá velice pomalu.

Mark Whitby, předseda a konstrukční ředitel inženýrské a konzultační firmy WME Consultants vysvětlil, že dnes do každého reaktoru jde o ochlazení asi 400 tuny vody. Část vysoce radioaktivní vody se recykluje, aby reaktory opět vychladila, a zbytek se dostává do velkých nádrží, které se rychle plní. Jak uvedl kanál TRT, v Japonsku dochází úložný prostor. V současné době existuje asi 1000 skladovacích nádrží, které obsahují 920 000 tun kontaminované vody.

Jako kdyby mořský život neměl již tak dost problémů s velkým množstvím plastu v oceánech, Japonci nyní chtějí tyto nádrže s radioaktivní vodou vypustit přímo do oceánu, protože nemohou nadále budovat a skladovat tyto nádrže,“ řekl Whitby pro TRT.

Až do dnešního dne vědci nemohou s jistotou říci, zda jsou roztavená jádra stále v kontejnerových konstrukcích, nebo jestli se neprohnaly přes nádrže a nekontaminovaly podzemní vodu, která končí v Tichém oceánu. Vzhledem k tomu, že mnoho robotů, vyslaných k posouzení poškození, bylo zničeno kvůli vysokému stupni záření, které taví elektroniku, je těžké získat tyto informace.

Nedávno však jedna kamera přežila dostatečně dlouho, aby ukázala, že zbytky roztaveného jádra se propálily přes dno vnitřní stěny reaktoru. Radioaktivní odpad je nyní hnán hluboko do základů reaktoru, což způsobuje nejvyšší hladiny záření naměřené v okolí reaktoru od doby, kdy došlo k trojitému roztavení jader před šesti lety. Dokud nebudou tato jádra získána, reaktory budou nadále pouštět radioaktivní látky do podzemních vod.

Podle bývalého japonského premiéra, současný předseda vlády Shinzo Abe lže o tom, že je situace pod kontrolou. Abe byl také kritizován za to, že donutil více než 6 000 lidí, aby se vrátili domů do oblastí, které jsou stále vysoce kontaminovanými zónami.

Podle japonské vlády bude Japonsko do roku 2020 v bezpečí. Proto bude pořádat olympijský baseball a softball v oblasti Fukušimy, aby ukázalo, že „Japonsko je v pohodě,“ i když jejich reaktory představují vážnou hrozbu pro všechny.

Další informace naleznete v epizodě níže.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Japonsko plánuje vypustit smrtící jaderný odpad z Fukušimy do Tichého oceánu

  • Japonsko vypousti radioaktivni chladici vodu do more uz dlouho! Nechapu, ze nikdo nereklamuje. Je to vysledek NWO, resp. Japonsko je vazalem USA a nikdo nesmi bez svoleni USA na to poukazovat ve vazalskych zemi USA. Coz jsou vsechny krome tech ktere se nechteji podrobit USA a proto je USA chteji znicit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*