Jaké jsou nejúčinnější přírodní antibiotika? Příroda nás připravila na vše

Jaké jsou nejúčinnější přírodní antibiotika? Příroda nás připravila na vše

Příroda nám po tisíciletí poskytuje přírodní léčiva a přírodní antibiotika. Většina lidí si neuvědomuje, že prakticky všechny farmaceutické léky původně pocházejí z rostlin pocházejících ze Země. Poté, co se rostliny ukázaly jako účinné při léčbě různých onemocnění, farmaceutický průmysl následně vytvořil jejich syntetickou variantu, kterou je možno si patentovat. Tímto způsobem si farmaceutické korporace udržely výhradní práva k dosažení výnosů z jejich patentů po určité časové období.

Jde o to, že každý lék pod sluncem vznikl jako bylina, koření, strom, listí, keř, kořen, bobule nebo ovoce. Naštěstí některé z těchto léčiv fungují jako velmi účinné přírodní antibiotikum. Zvlášť, když jsou tyto léky správně připraveny, mohou poskytnout požadovaný výsledek, aniž bychom se měli obávat vedlejších nežádoucích účinků spojených s farmaceutickými antibiotiky.

bylinky

Vysoce účinné farmaceutické antibiotika určitě mají v dnešní společnosti také své místo. Ale šíření tolika antibiotikům resistentních kmenových bakterií (jakož i jiných infekcí) nám zaručuje šíření nové třídy podobných ještě silnějších léků. Stinnou stránkou pro mnohé je fakt, že léky mohou zanechat v lidském těle zbytky, které někdy vyžadují proces k odstranění nebo detoxikaci.

Přírodní antibiotika mohou také přinést skutečné řešení

Existuje mnoho nemocí a chorob, které reagují příznivě na přírodní antibiotika. Ačkoli je klíčem k úspěchu vědět, která antibiotika jsou vhodná na která onemocnění, stejně jako, které typy přípravků jsou nejúčinnější. Samozřejmě, že čím dříve si vezmete přírodní antibiotika, tím větší je pravděpodobnost, že úspěšně vyřeší infekci nebo zánět.

Existuje několik kandidátů, kteří se kvalifikují jako široko-spektrové přírodní antibiotika. Některé z nich by měly být součástí stravy každého jedince, protože poskytují preventivní opatření při každém jídle, které konzumujeme. Ty, které se vešly do této kategorie, jsou:

 • Česnek
 • Cibule
 • Kurkuma
 • Kari
 • Zázvor
 • Skořice
 • Kandamon

Esenciální oleje oregano, tymián, bazalka také prokázaly, že mají silné antimikrobiální vlastnosti.

Olej z oregana je zvláště účinný při řešení infekcí uvnitř gastrointestinálního traktu, a je považován za zvláště silné širokospektrové přírodní antibiotikum.

Manukový med byl používán po tisíciletí k urychlení procesu hojení kůže, jakož i sliznice a gastrointestinálního traktu. Manukový med má velmi silné antibakteriální vlastnosti. Zde je hloubkově nastíněna řada dalších zdravotních výhod medu.

„ ….. Klinické studie zjistily, že manukový med je účinný proti více než 250 kmenům bakterií, včetně:

 • MRSA (methicilinresistant Staphylococcus aureus)
 • MSSA (methicillin-sensitive Staphylococcus aureus)
 • VRE (vancomycin-resistant enterococci)
 • Helicobacter Pylori (která může způsobit žaludeční vředy)

Zkušený kuchař ví, jak přidat jak česnek, tak kurkumu alespoň do jednoho jídla denně. Podobně si může najít svou cestu do stravy i zázvor a med v pravidelných intervalech, jakmile jsou plně pochopeny jejich přínosy.

Je třeba poznamenat, že med by nikdy neměl být vařený nebo ohřívaný, protože by mohl vytvořit toxiny. Také nadměrné užití zázvoru může být pro některé nevhodné, takže je třeba jej využít odpovídajícím způsobem. Nicméně, mnoho kulinářských zemí Východu používá zázvor každý den pro jeho schopnosti odvrátit nemoci.

 Jaké jsou některé další přírodní antibiotika?

Pau d’Arco čaj je další širocespektrové přírodní antibiotikum, které má obzvlášť silné proti-houbové vlastnosti. Může být velice účinný při léčbě kvasinky Candida albicans, která přeroste v gastrointestinálním traktu. Pau d’Arco pochází z kůry stromů v deštných pralesech Jižní Ameriky a vysokých And, a byl pozorován jako neobvykle odolný proti mnoha nemocem, které se často vyskytují v těchto klimatech. Jaké jsou další přírodní antibiotika?

Extrakt z olivového listí je dalším ze silných širokospektrových antibiotik:

„Na začátku minulého století, byl z extraktu olivového listí izolován oleuropein, protože existovala myšlenka dát olivovníku odolnost vůči nemocem. Výzkumníci z Nizozemska poté zjistili, že elenolic acid, součást oleuropeinu, má účinky jako širokospektrové antibiotikum, které bezpečně a silně zpomaluje růst nejen bakterií, ale také virů a hub.

Extrakt z grapefruitových jadérek je také dalším velmi populárním lékem, který byl často používán k léčbě přerůstání kvasinek candida, stejně jako pro řadu bakteriálních infekcí. Mnoho lidí jej dokonce používá jako bezpečný a efektivní způsob k čištění a desinfekci svých produktů a jiných potravin.

Dále, mnoho lidí používá známou třapatku (echinacea) a vodilku kanadskou po desetiletí při léčbě nachlazení, bolesti v krku, chřipky a dalším onemocněním horních cest dýchacích. Příprava léčivého bylinkového čaje se syrovým, organickým a nefiltrovaným medem je další způsob přijímání jednoho z nejlepších léčivých přírodních léků.

Koloidní stříbro zaujímá jedinečné místo v léčbě přírodním způsobem

 

„ V roce 1970, Dr. Robert O. Becker z Syracuse Medical University zahájil intenzivní výzkum koloidního stříbra. Zjistil, že stříbro zabíjí nejen bakterie, ale ve skutečnosti zabíjí i bakterie, které byly odolné vůči všem známým antibiotikům s žádnými vedlejšími účinky.

Koloidní stříbro může být aplikováno lokálně, jakož i vnitřně. Avšak dlouhodobé vnitřní užívání není doporučováno, „protože užití koloidního stříbra poškozuje jemnou střevní mikroflóru tím, že zabíjí i prospěšné bakterie, i když ne v takové míře, jako léčiva na bázi antibiotik.“

prirodni antibiotika

 Přehled patnácti přírodních antibiotik

 • Česnek
 • Cibule
 • Kurkuma
 • Kari
 • Zázvor
 • Skořice
 • Kandamon
 • Různé éterické oleje jako oregano, tymián, bazalka, levandule a další
 • Med
 • Pau d’Arco
 • Extrakt z olivového oleje
 • Extrakt z grapefruitových jader
 • Třapatka
 • Vodilka kanadská
 • Koloidní stříbro

Závěr

Existuje mnoho přírodních antibiotik, které mohou být použity těmi, kteří jsou například alergičtí na farmaceutické antibiotika. Mohou být také použity jako první linie obrany proti sezónním nemocem, které vyžadují opevněný imunitní systém.

Existuje mnoho různých druhů infekcí, včetně bakteriálních, virových, parazitárních, houbových a dalších. Proto je vždy vhodné získat informovaný názor od zdravotnického pracovníka o pravděpodobném zdroji a závažnosti jakékoli infekce.

 

Naturalsociety/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*