Jak to doopravdy bylo na „mírumilovném“ kyjevském Majdanu…?

Jak to doopravdy bylo na „mírumilovném“ kyjevském Majdanu…?

Majdan skončil mejdanem, ale ostudy je pořád kopec. Viz. přiložená videa na konci textu. Je třeba navzdory jim dál živit média senzacemi; nejlíp bohatstvím Janukovyče. Dřevěný domeček, s prťatým bazénem a ZOO, co je spíš hnízdištěm křečků. Byli Ukrajinci v Beverly Hill, na Floridě, v Kalifornii, aby věděli, jak vypadá skutečný dům za stovky milionů? NechMe však dolarové miliardáře spát a nesrovnávejme je s „hřivnovým“ Janukovyčem. Stačí přijet do Česka.

Praha, Karlovy Vary, jižní Čechy, Černošice, Olšany, Beskydy… Hrady a zámky si tam postavili čeští kmotři. Obří soukromá akvária s želvami a žraloky, atomové kryty, galerie s Kupkou a spol., golfová hřiště, ZOO s desítkami zvířat, okázalé fontánky v obývácích, pozlacené vodovodní kohoutky, fit centra, pravoslavné kaple… Blahoslavení chudí duchem, aneb nevědomost hříchu nečiní. Pan Janukovyč nesahá ani do první tisícovky skutečných boháčů, takže zůstaňte, trapní žvanilové, hezky na zemi.

olser baner

Bude totiž mnohem, hůř; NATO je připraveno zasáhnout okamžitě, kdy se Putin odhodlá chránit Rusy na Krymu, kde na rozdíl od jiných částí Ukrajiny jednotky Berkut posilují, místo toho, aby je rušili. Ruským prezidentem je vyhlášena komplexní prověrka bojové pohotovosti vojsk v západním a centrálním Rusku, a to včetně leteckých a výsadkových. A přitom se zdálo, že vše zřejmě „zachránil“ ukrajinský soud a odhlasoval parlament, který rychle změnil paragrafy tak, aby byla Tymošenková osvobozena. Vyšetřování a zlodějny skončily; zapomeňte. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení za zneužití pravomocí při vyjednávání plynového kontraktu s Ruskem. Soud ji uznal vinnou, že zemi záměrně poškodila souhlasem s nevýhodnými cenami plynu.

banderovci2

Zákon byl Šalamounsky upraven tak, aby odpovídal článku devatenáct konvenci OSN proti korupci. Změnily se v něm články 364 a 365, které byly s úmluvou v rozporu. Podle toho druhého byla bývalá premiérka odsouzena. Šéf strany Tymošenkové Otčina Arsenij Jaceňuk vyzval prezidenta Viktora Janukovyče, aby zákon „okamžitě a bezodkladně“ podepsal. Co nastane den poté? Tymošenková si zázračně uzdraví bolavou ploténku a bude kandidovat na prezidentku Ukrajiny…?

Bylo jí třicet, v mládí funkcionářka komsomolu, v roce 1984 absolvovala sovětskou ekonomickou fakultu Dněpropetrovské státní univerzity. Ekonomka-kybernetička, kandidátka ekonomických věd. Od roku 1988 se společně s manželem Oleksandrem věnovala v Sovětském svazu podnikání, v letech 1996–1997, pět roků po odtržení Ukrajiny od SSSR, se stala generální ředitelkou Spojených energetických systémů Ukrajiny a od té doby byla první pětatřicetiletou miliardářkou Ukrajiny. Vydatně podporovala rovněž bývalého prezidenta Leonida Daniloviče Kučmu, raketového inženýra z Bajkonuru.


Její vztah s prezidentem Kučmou se změnil v srpnu 2000, kdy byl zatčen její muž s obviněním, že jako předseda Spojených energetických systémů Ukrajiny údajně připravil státní pokladnu o 300 miliónů dolarů. Dnes žádá v Česku o politický azyl. Jeho žena v prezidentských volbách v roce 2004 se dala dohromady s prozápadním Viktorem Juščenkem, a když po vyhlášení oficiálních výsledků zvítězil provládní (a proruský) Viktor Janukovyč, muselo být druhé kolo, v němž již ale zvítězil Viktor Juščenko a Julia Tymošenková se stala ukrajinskou premiérkou. Donedávno byla ve vězení pro miliardové podvody při obchodech s ruským zemním plynem. Ale na ten její lidový cop nezapomenu…

Ukrajinu týden před bankrotem; když ptáčka lapají, pěkně mu po bruselsku o “podvodné pyramidě” zpívají… Ukrajinská policie vydala zatykač na Viktora Janukovyče, údajně hromadného vraha, bez absolutních důkazů, přičemž Pinochet s třemi tisíci umučenými je dodnes i po své smrti nevinen. Svrženého prezidenta hledá kvůli hromadným vraždám. Zdivočelý dav pořádá hon na člověka. Lynč bez soudu; kdo bude stíhat vrahy desítek policistů? Ze své rezidence na Krymu odjel Janukovyč autem na neznámé místo, píše agentura Reuters. Kolik má policie důkazů, že podepsal příkazy ke střelbě, kolik existuje přímých svědků, jaká jsou relevantní svědectví? Žádná, pouze zbabělost a strach jeho spolustraníků, aby to nebyli oni, kdo půjdou od válu. Nezavřu ho já, oni zavřou mě…

Svoboda, demokracie, mírumilovnost a presumpce neviny – to vše ovládlo Majdan v čele se stranou antisemitů a neofašistů Svoboda, seskupením Banderovců, co zase vraždí jako jejich soukmenovci ze druhé světové války… Heslo dne: My jsme Majdan a můžeme cokoli. Přiložená videa bych doporučil ke shlédnutí Petrám Procházkoým, Štětinům, Kocábům, Schwarzenbergům a dalším kecalistů, co si nechtějí pokládat otázky, kdy budou zatčeni a souzeni oni střelci s pušek s dalekohledy, co zatraceně připomínají haněné snajpery…? Že jste je už vidělí stokrát? A co povinnost hlásit trestné činy…? Splněna…? Ukrajina že se vás netýká, ani letadla se zraněnými s popáleninami, když Moolotovův koktejl explodoval v rukých…?

Inu, moderní vyšetřovací technika hravě zvládne rozpoznat jejich tváře střelců a další jejich identifikační prvky. Jistě se bojovníci za pravdu a objektivitu obrátí na ukrajinskou prokuraturu, aby jí ihned přiložená videa odeslali…

http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107

Publikováno se svolením autora olser.blog.idnes.cz

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*