Jak se fízlují občané v 21. století

nsa

Deník NYT zveřejnil ve svém vydání z 28. září(external link) systém fízlování amerických občanů založený na monitorování jejich aktivit na sociálních sítích, webech a dalších komunitních projektech. Toto zneužití moci bylo možné poté, co prezident Obama rozšířil pravomoci NSA vydáním ještě volnějšího zákona v roce 2010. Šlo o tzv. Patriot Act, viz naše starší články.

Všechny materiály pocházejí z archivu E. Snowdena. Agent odpovědný za „monitorování“ aktivit příslušného subjektu vyplní tabulky a počítač následně vyplivne celou síť vztahů a vazeb na další občany. Na školení NSA ukazovali pilným fízlům následující schéma.

 

Informace o občanech jsou získávány z nejrůznějších zdrojů, ale velká část pochází z odposlechů všeho druhu, zejména mailů a telefonů. Neústavnost celého postupu je zřejmá, ale administrace brání legálnost sledovaček zuby nehty. Hlavním argumentem je výmluva, že plošné fízlování občanů a zahraničních organizací, včetně vlád, velvyslanectví a dalších mezinárodních institucí, je údajně nezbytně nutné pro bezpečnost USA.

zdroj : news.e-republika.cz

podobné články :

Zednáří z lóže P2 chtějí, aby Papež František byl novou osobou M1, kontrolorem peněz.

Kreditní karty Evropanů jsou pod kontrolu NSA

Církevní restituce: Je zaděláno na další kauzu lehkých topných olejů?

Brazílie chce ochránit svůj internet před NSA

10 příznaků, že globální elita ztrácí kontrolu

zdroj : news.e-republika.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*