Jak rakovinné nádory používají maso jako palivo ke svému růstu

Jak rakovinné nádory používají maso jako palivo ke svému růstu

Míra případů onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, Parkinsovova nemoc, rakovina, autismus, a mnoho dalších nadále roste závratnou rychlostí. Od té doby, co jsme poprvé začali sbírat statistiky o onemocněních, jsme zaznamenali raketové tempo vzestupného trendu, na který mnoho vědců a výzkumníků hledají odpovědi, především ve vztahu k našemu životnímu prostředí. Jsme obklopeni toxiny na denní bázi, a také je neustále požíváme. Vědci zkoumali mnoho společných návyků moderních lidí, a jeden z těchto návyků zahrnuje konzumaci obrovského množství masa, informoval server CE.

Souvislost mezi spotřebou masa a onemocněním, jako je rakovina není žádným tajemstvím. Od chvíle, kdy vědci začali studovat vazby mezi stravou a rakovinou, jedna věc stála v popředí před ostatními: lidé, kteří se vyvarovali konzumaci masa, měli mnohem menší pravděpodobnost vzniku rakoviny. (zdroj, zdroj). Mnoho studií ukázalo výrazně snížené riziko vzniku rakoviny spojené s veganstvím. (zdroj)

rakovina bunka

Americký institut pro výzkum rakoviny (AICR) zveřejnil svůj druhý přehled hlavních studií, které se uskutečnily s ohledem na diety a prevenci rakoviny. Studie zjistily, že u více typu rakoviny, červené maso (hovězí, vepřové, jehněčí), jakož i zpracované maso, zvyšuje riziko vzniku rakoviny. (zdroj)

Studie také ukázaly, že specifické chemikálie, které vznikají při vaření masa (konkrétně HCA a PAU) můžou mít také spojení s rakovinou, a když říkám spojení, myslím tím, že je to vážný důvod k obavám. K dispozici je velké množství důkazů k podpoře tohoto tvrzení, že vysoká spotřeba masa vede ke vzniku rakoviny. Jeden takový příklad zahrnuje nedávný případ kontrolované studie provedené na univerzitě v Utahu. Do studie bylo zahrnuto 952 subjektů s rakovinou konečníku a 1205 kontrol. Studie zjistila, že u mužů a žen s nejvyšší spotřebou průmyslově zpracovaného nebo tepelně upraveného masa bylo prokázáno zvýšené riziko vzniku rakoviny konečníku. (zdroj)

Vaření masa produkuje (jak bylo uvedeno výše), něco co nazýváme polycyklické aromatické uhlovodíky. U těch se všeobecně předpokládá, že hrají významnou roli při tvorbě lidských nádorů. (zdroj) Zjistil jsem, že je to jeden (z mnoha) pozoruhodných příkladů o existenci jasných důkazů, přesto se tradiční lékařské literatury domnívají, že je vztah mezi rakovinou a spotřebou masa neprůkazný.

Mějte na paměti, že u tohoto typu vědy, když provádíte tento výzkum, je důležité k tomu použít kritéria Bradforda Hilla.

V jiné studii, vědci analyzovali stravu více než 525.000 účastníků, aby zjistili, zda může existovat souvislost mezi konzumací tuků, červeného masa a mléčných výrobků a rakovinou slinivky břišní. Vědci zjistili, že čím více lidí jedlo tyto konkrétní tuky, tím vyšší existovalo riziko vzniku rakoviny slinivky. Zajímavé je, že stejná studie také nalezla souvislost mezi rostlinným potravinářským tukem a rakovinou slinivky. (zdroj)

Seznam by mohl pokračovat dál a dál. Další nedávná studie publikovaná v odborném časopise British Journal of Cancer zjistila, že vegetariáni mají o 12 procent menší riziko vzniku rakoviny než jedlíci masa. Sledovali 61.000 jedlíků masa a vegetariánů po více než 12 let, a také zjistili, že riziko vzniku rakoviny krve, jako je leukémie, mnohočetný myelom, a Hodgkinův lymfom, je významně („drasticky“ jak se uvádí ve studii) sníženo až o 45 procent u těch, kteří následují vegetariánskou stravu. I když tato studie ukazuje na celkové snížení rizika, může se jednat o podhodnocení výhod vegetariánství. Předchozí studie ukázaly o 40 procent nižší riziko onemocnění rakovinou. (zdroj)

Na druhou stranu, by se dalo jistě poukázat na skutečnost, že mnoho lidí jí celý život červené maso a žijí dlouhý a zdravý život. To by mohlo platit pro některé, ale rozhodně ne pro všechny. Nikdo nemůže popřít, že výskyt rakoviny v dnešní době je opravdu znepokojující, a bylo by moudré začít se dívat blíže na naše životní zkušenosti. Každý z nás může pomoci věci obrátit, a to je jedna z oblastí našeho života, které můžeme snadno ovládat.

Je také pozoruhodné poznamenat, že maso, které dnes máme k dispozici je plné jedů a jiných nečistot, a že GMO krmivo způsobuje velké škody na zvířatech, které jej konzumují.

Existuje spousta studií z kterých si můžete vybrat, i když jsem si vědom, že studie mají svá omezení. Ve stejné době, pokud se na to podíváte podle kritérií Bradforda Hilla – když máte k dispozici ucelenost a tak mnoho odkazů, je velmi logické si udělat určité závěry.

Kdykoli budete mít nějaký čas na přemýšlení, kdykoli se na chvíli během dne zastavíte, zvažte krok zpět a opravdu pozorujte to, co děláme pro naši planetu, a jak jsme ji zracionalizovali. Je zde hodně k vidění, včetně, samozřejmě toho, že obrovské množství lidí, konzumují maso na denní bázi. Nechci říct, že je to ve své podstatě špatně, ani nechci nikoho soudit, ale položme si otázku, proč to děláme, i když víme, že je to škodlivé pro naše zdraví a životní prostředí.

Někdy můžeme slyšet témata o tom, jak to může zavést lidi na špatnou cestu, ale fakta jsou fakta. V současné době žijeme ve společnosti, kde tolik lidí uzavřelo svou mysl před novými možnostmi, před novými vysvětleními, a v mnoha případech i před novými důkazy. Například, mnoho lidí stále věří, že konzumace masa na denní bázi je zcela přirozené, a že v různých fázích naši evoluce jsme vždy maso jedli. To prostě není pravda. Ve skutečnosti, většina našich předků byli vegetariáni, a u těch, kteří jedli maso se zdá, že měli mnohem vyšší procento rostlinné potravy, než masa v jejich stravě. Ve skutečnosti jsme dle některých studií nebyli vůbec „navrženi“ tak, abychom maso konzumovali. Můžete si o tom přečíst více ZDE.

 

zdroje: http://www.ncbi.nlm.nih.gov, http://www.birdflubook.org, http://www.pnas.org, http://www.dietandcancerreport.org, http://onlinelibrary.wiley.com, jnci.oxfordjournals.org, http://www.nature.com
Překlad a úprava článku: redakce svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Jak rakovinné nádory používají maso jako palivo ke svému růstu

  • Ten, kdo jí maso, podporuje zabíjení nebohých zvířat.Jak byste se cítili vy na jejich místě?Chtěli byste, aby vás někdo zabil?Ten kdo vidí dál než za svůj talíř, tak musí vidět, že maso je vražda.A ten, kdo podporuje vraždu, musí být potrestán.Lidské tělo není určeno pro konzumaci masa.Tím, že jíte maso, porušujete přírodní zákony a musite za to zaplatit, to je karma.Proč jsou války, proč jsou různé nemoci atd.?Protože to se lidstvu vrací za to, že udržuje obrovská jatka.Koukejte se na to z tohohle pohledu, z duchovního a z etického.Zdravotní hledisko nestačí.To, co dáváš se ti vrací.Tak na ně prosím myslete, na ta nebohá stvoření, oni chtějí taky žít jako vy.Nemyslete jenom na sebe.Potravy je dostatek, tak proč zabíjet?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*