Jak George Soros žene explodující americkou vlnu zločinnosti

Jak George Soros žene explodující americkou vlnu zločinnosti

Když v roce 2016 liberální zpravodajský portál Politico informoval o prvních velkých salvách při převzetí amerického soudního systému Georgem Sorosem, eufemisticky to nazvali „generálkou“.

Sorosovy miliony začaly zaplavovat peněženky progresivních prokurátorů bojujících proti trestnímu stíhání a zdálo se, že na tento útok nikdo nemá odpověď. Už tehdy se objevila varování, že enormní sumy od jediného oligarchy s radikálně progresivními názory na společnost pokřiví americké soudnictví.

Tehdy však Sorosovi nebylo co vytknout, protože se za ním během vrcholu jeho klíčového ideologického boje s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který následoval po invazi migrantů do Evropy v roce 2015, zčásti financované a organizované samotným Sorosem, seřadil celý demokratický a globální pokrokový establishment.

Z perspektivy pouhých pěti let je však těžké ignorovat důsledky a především oběti Sorosem podporovaných žalobců.V nedávném shrnutí devastace, kterou tito veřejní činitelé napáchali na amerických komunitách, shrnuje prostořeký arkansaský senátor Tom Cotton výsledky v článku a ukazuje prstem přímo na síť George Sorose. Podle jeho názoru USA za poslední rok zaznamenaly největší nárůst počtu vražd a úmrtí souvisejících s drogami ve své historii. Za to klade odpovědnost na to, co označuje za krajně levicové „legální žháře“ a poukazuje na to, že k nejhmatatelnějšímu a nejměřitelnějšímu zhroucení právního státu došlo právě v těch amerických městech, kde Soros penězi z předvolební kampaně úspěšně dosadil do úřadu ty „nejprogresivnější“ úředníky, kteří pokládají soudní systém za systematicky rasistický a chtějí ho zbourat.

„Výsledkem je, že nákaza zločinu nakazila prakticky všechny čtvrti pod jejich vedením,“ tvrdí Cotton.

Cotton na podporu svého tvrzení uvádí řadu příkladů, například v Chicagu státní zástupkyně okresu Cook Kim Foxxová povolila krádež pod tisíc dolarů bez trestu, manhattanský státní zástupce odmítá vymáhat zákony proti prostituci a v Baltimoru státní zástupce jednostranně vyhlásil válku drogám za „konec“ a odmítá trestně stíhat uživatele drog uprostřed nejhorší drogové krize v americké historii.

Cena, kterou tato města platí za své krajně levicové generály státních zástupců, je zničující. Počet vražd v Chicagu vzrostl o 56 procent, počet vražd v New Yorku vzrostl o 47 procent a počet střeleb vzrostl o 97 procent.

Senátor Cotton také upozorňuje, že v roce 2020 byla míra vražd v Baltimoru vyšší než v Salvadoru a Guatemale a letos je míra vražd ve městě na cestě k ještě vyšší. Vraždy v Los Angeles loni vzrostly o 36 procent a letos se mají zvýšit o dalších 17 procent.

Další Sorosem podporovaná státní zástupkyně zveřejnila v Bostonu seznam 15 zločinů, které by odmítla stíhat s výjimkou zvláštních okolností. Mezi obviněními na jejím seznamu „nestíhat“ byly obchod s drogami, zákeřné ničení majetku, nedovolený vstup na cizí pozemek, řízení s odebraným řidičským průkazem a odpor při zatýkání.

V důsledku toho se počet vražd v Bostonu v roce 2020 raketově zvýšil o 38 procent. Jako uznání za její „hvězdný“ výkon ji prezident Joe Biden nominoval, aby převzala úřad ministra spravedlnosti USA v Massachusetts, upozorňuje Cotton.

Nejhorším příkladem je Sorosův prokurátor a krajně levicový starosta San Franciska, kde anarchie způsobila, že Chesa Boudin, který je synem páru odsouzeného za vraždu policisty, je dobře hlášen. Cotton ale také poukazuje na to, že součástí Sorosova úspěchu při podkopávání amerického soudního systému a práva a pořádku v ulicích měst byla Republikánská strana, která se snažila získat potlesk liberálů, aby přilákala umírněné houpající se voliče. Republikáni například pomohli prosadit zákon o prvním kroku, který snížil tresty pro závažné pachatele, jako jsou drogoví dealeři a dětští predátoři.

V Evropě je Soros stále označován za filantropa a je považován za stoupence dobrých věcí, zatímco establishment Evropské unie vůbec nevnímá nebezpečí, která jeho vliv přináší.

Kritika amerického oligarchy je stále spojována s krajně pravicovým smýšlením a ti, kteří poukazují na devastaci, již skupiny a jednotlivci financovaní z jeho peněz přinášejí, jsou nazýváni antisemity. Možná že čísla a postřehy senátora Cottona pomohou našim politikům zorientovat se dříve, než se evropské ulice začnou podobat ulicím brzy třetího světa San Franciska nebo Filadelfie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*