Jacques Sapir: I jihozápad Ukrajiny může usilovat o nezávislost

Jacques Sapir: I jihozápad Ukrajiny může usilovat o nezávislost

Důsledkem událostí na náměstí Nezávislosti se stala dezintegrace země. Nejen východ, ale už i jihozápad Ukrajiny se začíná distancovat od politiky kyjevských úřadů, soudí Jacques Sapir, francouzský expert v oblasti geopolitiky a makroekonomiky.

V důsledku událostí na náměstí Nezávislosti došlo na Ukrajině k porušení křehké rovnováhy v integraci země. V nejbližší budoucnosti se to může stát příčinou toho, že se jihozápadní území pokusí připojit k Polsku, Maďarsku a Slovensku, nebo se budou snažit získat nezávislost, píše ředitel vysoké školy sociálních věd pro výzkum (EHESS), vedoucí centra výzkumu industrializace (CEM) Jacques Sapir na svém blogu.

Jacques Sapir

Rozbor účasti obyvatelstva ve volbách na Ukrajině ukázal, že jihozápad Ukrajiny, konkrétně území hraničící s Maďarskem a Slovenskem, vykazuje značné distancování od kyjevské politiky, píše Sapir.

Podle názoru autora to je spojeno se strachem, který pociťují obyvatelé, kteří nemají „ukrajinský“ původ, ve vztahu ke kyjevským úřadům, a s chybějící možností svobodně vyjadřovat své politické mínění. Lidi rovněž znepokojuje chování extremistických skupin a jejich relativní beztrestnost, soudí Sapir.

-Ukrajina, která existovala od roku 1991 do roku 2014, se nachází na pokraji rozpadu. Není to spojenou pouze s povstáním na východě země, růst výbušných sil nezaznamenáváme jen na východě, ale i na západě.


Přání některých vnutit Ukrajině „monoetničnost“ je v rozporu s reálnou situací v této zemi, soudí Jacques Sapir.

Podle jeho názoru může hnutí Majdanu v průběhu několika měsíců nebo několika let vyústit v dezintegraci Ukrajiny.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*