Izrael ztratil GPS signál ve svém vzdušném prostoru a hádejte čí je to údajně vina (tip: tentokrát ne Íránu)

Izrael ztratil GPS signál ve svém vzdušném prostoru a hádejte čí je to údajně vina (tip: tentokrát ne Íránu)

Izraelská média uvedla, že Rusko by mohlo být za oznámenými problémy s GPS na mezinárodním letišti v Ben Gurionu, což ruské velvyslanectví označilo za „falešné zprávy“.

Piloti, kteří létali dovnitř a ven z největšího izraelského mezinárodního letiště zaznamenali potíže se satelitním signálem GPS, což je přinutilo přejít na starší systém k přistávání (ILS), informoval Izraelský úřad pro letectví.„V důsledku těchto poruch byly v některých vstupních postupech pro přistávání provedeny změny, aby byla zajištěna bezpečnost,“ uvedl izraelský úřad pro letectví ve svém prohlášení a dodal, že „v žádném stádiu nedošlo k bezpečnostnímu incidentu.“

Podle Mezinárodní federace pilotů leteckých linek (IFALPA) k problémům s GPS dochází již tři týdny. Izraelský úřad pro letectví tvrdí, že „všechny „všechny prvky v Izraeli se snaží vyřešit tento problém a najít zdroj problému“ od prvního dne.

To nezastavilo sdělovací prostředky, aby nezačaly spekulovat, že za tímto problémem stojí Rusko s odkazem na anonymní zdroje a nejmenované úředníky.

Jeden anonymní „letecký zdroj“ například sdělil liberálnímu deníku Haaretz, že k narušování dochází pouze během dne.

Stejně tak anonymní, ale „vysoce postavené“ vojenské zdroje údajně řekly izraelské armádě, že na vině je Rusko a poukázaly na elektronické válečné systémy na letecké základně Hmímím v Sýrii, asi 350 km severně od Ben Gurionu. Ruská expediční síly v Sýrii používala leteckou základnu k provádění operací proti Islámskému státu.

Ruské velvyslanectví v Tel Avivu toto tvrzení odmítlo jako „falešnou zprávu“ a nemohlo na to nijak seriózně reagovat.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)     
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*