Izrael se také nepřipojí ke Globálnímu paktu OSN o migraci

Izrael se také nepřipojí ke Globálnímu paktu OSN o migraci

Izrael se připojil k rostoucímu seznamu zemí, včetně USA a distancoval se od Globálního paktu OSN o migraci, který má být podepsán v prosinci na konferenci v Maroku.       

Izrael se nepřipojí ke Globálnímu paktu OSN o migraci a bude i nadále hájit své hranice proti nelegálním přistěhovalcům, jak to dělal doposud, uvedl premiér Benjamin Netanyahu.„Instruoval jsem ministra zahraničí, aby oznámil, že Izrael se nebude účastnit migrační dohody ani ji nepodepíše. Snažíme se zachovat naše hranice proti nezákonným infiltrátorům. To je to, co jsme dělali a to, co budeme i nadále dělat,“ citovala premiéra jeho kancelář.

Mezivládní dohoda, která vytyčuje společný přístup k mezinárodní migraci, vyvolala u úředníků spoustu kritiky s tím, že není dokonalá, i když může údajně pomoci při řešení „základních příčin“ otázky migrace.

Některé země již vyjádřily silnou opozici vůči tomuto paktu, který odmítla řada zemí, včetně USA, Maďarska, Rakouska, Bulharska či České republiky.

Výše zmíněný pakt nazvaný Globální dohoda o bezpečné, řádné a pravidelné migraci má být přijat na mezivládní konferenci v Marrákeši ve dnech 10 – 11. prosince.

Izraelské úřady v uplynulých letech snížily tok migrantů z Afriky, když zablokovaly hranice s Egyptem a nyní hledají příležitost vyhostit asi 40 000 nelegálních přistěhovalců, kterým se do země podařilo proniknout.

(Izraelský premiér Benjamin Netanjahu Foto: DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*