Izrael napadl konvoje syrské armády téměř 100krát za 5 let

Izrael napadl konvoje syrské armády téměř 100krát za 5 let

A to jsou jen útoky na konvoje, údajný Hizballáh, nepočítaje útoky na stálé pozice syrské armády v blízkosti okupovaných Golanských výšin.    

Poskytujíc detailní podrobnosti o probíhajících izraelských vojenských útocích uvnitř válkou roztrhané Sýrie, šéf letectva generálmajor Amir Eshel odhalil, že Izrael uskutečnil za posledních pět let téměř 100 různých vojenských akcí souvisejících s tím, co se Izrael domníval, že jsou konvoje zbraní Hizballáhu.

Toto prohlášení přišlo méně než měsíc poté, co byl premiér Benjamin Netanjahu přistižen na zapnutém mikrofonu, kde připustil „desítky“ útoků v Sýrii, ačkoli je toto číslo zjevně mnohem větší, protože mnoho izraelských útoků v Sýrii zjevně nebylo cíleno na Hizballáh.

Nedávné hlášené izraelské útoky v Sýrii byly téměř vždy výsledkem zbloudilých dělostřeleckých min, které přistávaly na území Izraelem okupovaných Golanských výšinách a Izrael reagoval útokem na syrské vojenské základny v oblasti.

Zdá se, že generálmajor Eshel nabídl náznak tohoto rozporu a vychloubal se, že mnoho izraelských úderů se podařilo dostat „pod radar“,  zatímco trval na tom, že Izrael jedná „bez ohledu na rizika“ tak také se zdá být nadšen tím, že Izrael provádí takové útoky, aniž by se kvůli nim dostal do otevřené války.

 

(Russia-insider/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*