Izrael: Je čas zavraždit Asada a zničit Írán

Izrael: Je čas zavraždit Asada a zničit Írán

Izraelský ministr Yoav Galant vyzval k zavraždění syrského vůdce Bašára Asada o čemž tvrdí, že bude dříve, než dojde ke zničení Íránu.                                

Izraelský ministr pro bydlení řekl deníku Haaretz, že se domnívá, že „hlava hada“ v Teheránu by měla být řešena ihned, jakmile bude ocas – Sýrie – odříznut.

„Skutečnost, že Sýrie popravuje lidi, záměrně používá chemické zbraně k tomu, aby jim ublížila a nyní v posledním kroku extremismu, spaluje jejich těla – to svět neviděl posledních 70 let,“ prohlásil Galant.

„Překročili jsme červenou čáru a podle mého názoru přišel čas na zavraždění Asada,“ pokračoval ministr.

RT.com napsal: „A když budeme hotovi s ocasem hada, dosáhneme na hlavu hada, který se nachází v Teheránu a budeme se tím také zabývat,“ uvedl ministr.

Zdá se, že se první zaznamenaná izraelská hrozba k zavraždění syrského prezidenta Bašára Asada, objevila poté, co americké ministerstvo zahraničí uvedlo, aniž by předložilo jakékoli důkazy, že syrská vláda používá „krematorium“ poblíž Damašku, aby spálila těla lidí zabitých vládou.Galant řekl v úterý izraelskému armádnímu rozhlasu, že Asadova vláda je nejhorší od nacistického Německa. „To, co se děje v Sýrii, je definováno jako genocida na základě všech klasifikací,“ řekl izraelský ministr v armádním rozhlase, podle deníku Jerusalem Post.

Galant, vysloužilý generál izraelských obranných sil, dodal, že Izrael chce, aby Asad a jeho vláda Alawitů byli sesazeni z moci a nahrazeni „umírněným sunnitským vládcem“.

Některé předchozí pokusy srovnávat Asadovu vládu s nacistickým režimem se setkaly s veřejným pobouřením. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer, který prohlásil, že Hitlerovy jednotky smrti během holocaustu nepoužívaly chemické látky, tak jak je použil Asad, vyvolalo pobouření v USA a v zahraničí.

Někteří novináři použili srovnání Asada a Hiltera, když psali o tvrzení, že syrské síly používaly chemické zbraně, ale tyto poznámky byly veřejností odmítnuty.

Asad, lékař se vzděláním ve Velké Británii, je u moci od roku 1999 po jeho otci, dlouholetým vládcem Sýrie Hafezi Asadovi. Sýrie je jednou z mála arabských zemí, kde je prezident zvolen v celonárodním hlasování.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Izrael: Je čas zavraždit Asada a zničit Írán

  • Je treba zabit Sekala… Izrael bojuje na strane IS proti Syrii. Jsou tam jeho zpravodajci, par jich tam zabila raketa Kalibr, kdyz spolu s GB , Saudy a USA zpravodajci ridili z bunkru operace teroristu a pote, co NATO letadla zabila 80 syrskych vojaku ‚omylem‘! To je treba vedet. Jeho letadla nyni bombarduji v Syrii v noci co se jim zachce.
    Kde je pokrik US ochrancu lidskych prav kvuli zabijeni civilistu, kde je Bezpecnostni rada OSN? Kde je pokrik za zneuziti bojoveho plynu teroristy a namisto nich obvinovani Syrie? Kde je AI Amnesty Int.? Nikde, protoze je rizena CIA.
    Je to spinava a prolhana hra tech, co v Syrii prohrali. Uz se sikuji s tanky v Jordansku, aby dali Syrii dalsi ranu. Kdy toho bude konec? Izrael uz moje sympatie davno ztratil. Hraje zrovna tak spinavou hru jako jeho protektor USA. Muze na to ale seredne doplatit. Iran se bude branit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*