Ivo Stejskal, Vojtěch Hlinka. Chlapi, před kterými smekáme.

Ivo Stejskal, Vojtěch Hlinka. Chlapi, před kterými smekáme.

Ivo Stejskala si asi mnohý z nás připomene, kterak zcela neumělou ruštinou vysvětloval, že musel přijet na pomoc proti vraždění  civilistů V Doněcku a Luhansku ze strany kyjevské moci. Šel bojovat proti genocidnímu chování, které se na východě Ukrajiny dělo s masivním podporou USA i EU, tedy i České republiky.

Nechci zde plácat obecné fráze, myslím, že daleko lépe k vyjádření respektu mého i členů skupiny Přátel Ruska v České republice daleko výstižněji postačí přepis jednoho článku z Brněnského deniku :
Čech v barvách separatistů: Ukrajinci všechny postříleli

Ivo Stejskal z Brna na Ukrajině. Autor: Youtube

20.6.2014

Brno – Když jsem viděl v televizi, co se děje na Ukrajině, nezbylo mi, než sem přijet. Viděl jsem řádění v Oděse, kolik tam bylo zabitých lidí. To není možné. Takto popsal pro ruské novináře pohnutky, které jej vedly přicestovat na východ Ukrajiny a bojovat za tamní proruské separatisty muž v maskáčích. Na videu zveřejněném na serveru 62.ua který se představil jako Ivo Stejskal z Brna. Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost je to reálný člověk. A podle lidí, kteří jej znají, žádný blázen.

Ivo Stejskal Foto : Youtube.com
Ivo Stejskal Foto : Youtube.com


Redaktoři mluvili s jeho kamarádkou. „Dříve učil na jedné ze škol na Vinohradech či v Líšni. Je to hodný, slušný a inteligentní člověk. Má tu řadu přátel, co jej mají rádi. Nikdo o něm nemůže říct křivé slovo,“ řekl zdroj, který si nepřál být jmenován. „Je to citlivá záležitost,“ upozornila.

Angažovanost Stejskala v ukrajinských střetech přátelům nevadí. Spíše naopak. „Podporujeme ho a držíme mu palce. Dá se říct, že je to pro nás hrdina A to i přestože je většina veřejného mínění na druhé straně. Je spousta věcí, které se na Ukrajině dějí a tady se o tom nemluví. Koluje spousta dezinformací,“ uvedla známá tohoto brněnského učitele.

Bojovník čas od času informuje své známé o tom, co se na východě Ukrajiny skutečně děje. „V Slavjansku bombardují kazetovými bombami s fosforem. To pak hoří i beton a železo. Vše,“ napsal v jedné ze zpráv v neděli.

O den později už přišla zpráva o tom, že je okraj Slavjansku a většina okolních vesnic úplně zničených. A ukrajinské síly složené z majdanovců a členů Pravého sektoru útočí ve čtyřnásobné přesile. „Když dobyli Krasnou Poljanu, postříleli všechny v nemocnici. Našich tam bylo sto, jich útočilo přes tři tisíce. Včera v Mariopole v nemocnici postříleli všechny, kteří měli ruský pas,“ popsal boje.

V rozhovoru, který od středy vidělo na serveru Youtube už přes pětašedesát tisíc lidí, označil Stejskal postup ukrajinské vlády za genocidu ruskoukrajinského národa. Popsal, že cestoval do místa bojů stopem i pěšky.

Do bojů se podle informací médií zapojil v uniformě Batalionu Vostok. Tam mají údajně bojovat ozbrojenci z kavkazských zemí. „Já přišel z Česka. Vím, že přijeli i lidé z Itálie, Srbska a mnoha jiných zemí,“ řekl.

A já jen dodávám, že jsou tam i Francouzi a nepochybně i Rusové. Ti konečně se v podstatě cítí jako doma…

Říká se, že historie se neopakuje. No nevím…Ano i ne.

Kdysi byla jakási občanská válka silně levicových revolucionářů proti fašistickému diktátorovi Frankovi.

Franko nechával bombardovat mnoho měst a srovnávat je se zemí a vyvražďoval své obyvatelstvo. Naprosto stejně jako dnes na Ukrajině.

Tisíce interbrigadistů šli na pomoc proti fašismu, stejně jako dnes proti kyjevské moci…

Oba chlapi věděli, do čeho jdou… a obdivuji je.

V naší skupině jsme se rozhodli založit „Medaili Ivo Stejskala za statečnost a boj za morální hodnoty“

Prvními nositeli bude sám nositel tohoto jména i jeho kolega Vojtěch Hlinka…

Již jsme započali se sbírkou (Pozn.: pro Magistrát hl. Města Prahy : nejsme stále spolek, abyste nás šikanovali) na bázi individuálnosti.


Tak jako v Británii 70 % Britů dnes naprosto ostře odsuzuje válku v Iráku a Blair do konce života, aby chodil s ochrankou….

Je nepochybné, že až se rozdělí Ukrajina, Evrospká unie opět upadne díky sankcím  opět do deprese, aniž vyšla z té předchozí díky nedůvodným sankcím proti Rusku, a Evropu i USA zavalí džihádisté, stane se Rusko možná posledním útočištěm tohoto upadajícího a bezdůvodně povýšeneckého Západu.

Ti chlapi až tak dalece zřejmě neuvažovali, ale bojovali na správné straně.

Chlapi, ať je vám země lehká. Bojovali jste za správnou věc.

Vrátili jste České republice její čest.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*