Italský populistický vůdce slíbil, že deportuje 500 000 migrantů

Italský populistický vůdce slíbil, že deportuje 500 000 migrantů

Matteo Salvini, vůdce Severní ligy slíbil, že deportuje půl miliónů migrantů, pokud se stane italským předsedou vlády.  

Italský populistický vůdce slíbil, že pokud bude zvolen předsedou vlády v národních volbách v březnu 2018, deportuje 100 000 migrantů během prvního roku a půl miliónů migrantů během svého pětiletého volebního období, píše deník Telegraph.   

„V Itálii je půl milionů nelegálních migrantů. Všechny je třeba poslat domů,“ řekl Salvini.

Salvini byl mnohými mainstreamovými médii obviněn z toho, že je xenofob nebo dokonce rasista za jeho proti-migrační postoj.

Salvini na své kritiky reagoval slovy: „Jediný protilék proti rasismu je kontrola, regulace a omezení přistěhovalectví. Jsou zde milióny Italů v ekonomických potížích. Italové nejsou rasisti, ale imigrace bez kontroly nepřináší žádné pozitivní reakce. Chceme tomu zabránit.“Salvini a Severní liga vytvořili volební alianci s miliardářem a bývalým premiérem a vůdcem strany Forza Italia Silviem Berlusconim a konzervativní nacionalistickou stranou Bratři Itálie pod vedením Giorgia Meloniho.

Kdo se stane premiérem, pokud tato aliance vyhraje volby, bude záviset na tom, která strana získá nejvíce hlasů. V současné době Severní liga zaostává pouhými dvěma procenty za Forza Italia podle nedávného průzkumu provedeného agenturou EMG.

Nicméně, i kdyby Forza Italia získala první místo, pan Berlusconi nemusí být schopen stát se předsedou vlády, protože je z funkce vyloučen kvůli předchozímu odsouzení za daňové úniky.

Salvini je také ostrým kritikem Evropské unie a je známým euroskeptikem.

„Evropa nás trestá posledních 15 let a jsme na tom hůř než před 15 lety,“ řekl a dodal: „Evropská opatření jsou to poslední, co mě zajímá.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Matteo Salvini Foto: ANSA/ALESSANDRO DI MEO)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Italský populistický vůdce slíbil, že deportuje 500 000 migrantů

  • Možná, že na Chocholouška jsi Ty- Anaj. Necítíš , nemyslíš a nevidíš nic než blaho černých vetřelců s aifouny. Úplně bez emočního cítění.

  • Ten je opravdu na Chocholouška. Nemyslí, nevidí a necítí s lidmi. Asi tak nějak jednají psychopaté. Úplně buz emočního cítění.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*