Italská vláda zablokovala pokusy muslimské skupiny, změnit kostel na mešitu

Italská vláda zablokovala pokusy muslimské skupiny, změnit kostel na mešitu

Italská vláda v Lombardii pod vedením strany Liga zablokovala plány na přeměnu staré kaple na mešitu poté, co islámská skupina předčila křesťany v aukci kostela v Bergamu, v severní Itálii.    

Předseda regionu, Attilio Fontana, oznámil, že rada využila zákon z roku 2004, který umožňuje regionální vládě zastavit prodej ve jménu ochrany kulturních památek.Podle místních médií aukci bývalé nemocniční kaple vyhrála Muslimská asociace v Bergamu, která se snažila přeměnit budovu na další mešitu ve městě poté, co přebila v aukci římskou pravoslavnou církev, která od roku 2015 využívala místo pro bohoslužby.

Lombardie „bude uplatňovat naše právo na preventivní opatření a nebude zde existovat žádný prostor pro odvolání“ ohledně prodeje kostela, řekl Fontana s tím, že městská rada hodlá „chránit“ křesťanství v Itálii.

„Nikdy bych nedopustil, aby byl kostel na prodej, a jsem ohromen, že management nemocnice nepochopil, jak citlivá je tato otázka,“ uvedl politik strany Liga.

„Už jsem kontaktoval otce Gheorghe Valescu, šéfa římské ortodoxní komunity v Bergamu, aby ho uklidnil a objasnil akce, které jsou podnikány, aby se zajistilo, že komunita nepřijde o své místo k bohoslužbám,“ dodal Fontana.

Vůdce Ligy Matteo Salvini, který od června působí jako italský ministr vnitra, slíbil před národními volbami, že jeho strana „zastaví jakoukoli neregulérní nebo zneužívající islámskou přítomnost v Itálii“ a varoval, že toto náboženství představuje „nebezpečí“ pro italský národ, který v posledních dvou tisíciletích bojoval s nesčetnými invazemi a útoky z muslimského světa, včetně stoletého zajetí Sicílie.

„Hrozí nám, že staletí historie zmizí, jestliže islamizace, která byla dosud podceňována, nakonec zvítězí,“ uvedl populární italský politik ve svém prohlášení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*