Italská strana oznámila odchod z EU

Italská strana oznámila odchod z EU

Italská strana Lega Nord je první politická síla v Evropské unii, která uznává připojení Krymu k Rusku. Její vůdce, člen Evropského parlamentu hovořil o bruselském a washingtonském diktáru, teroristické hrozbě z Libye, a jak Italové berou Brexit.        

Dnes má strana 12 zástupců v italském senátu, 14 ve sněmovně a 5 v Evropském parlamentu. Vůdce italských euroskeptiků je v zemi dost populární.

Podle něj, „Britové nedávno ukázali, že neakceptují EU. Jejich volba je pragmatická a reaguje na zájmy britského státu. Britové unikli z byrokratického monstra v Bruselu. Když se Lega Nord dostane v Itálii k moci, okamžitě uspořádáme referendum o vystoupení z EU. A jsem si jist, že většina Italů bude podporovat odchod země z EU.“

Salvini také poukázal na to, že libyjská katastrofa byla způsobena politikou evropských zemí. Především francouzská vláda a Barack Obama jsou na vině. Ve skutečnosti, Amerika má přímý vliv na evropskou politiku.

„Italská vláda zase stále dostává nekontrolovatelně stovky a tisíce migrantů. Měli bychom následovat Maďarsko a Rakousko, které uzavřely své hranice. Nicméně, italský premiér Matteo Renzi pospouchá přímé příkazy Z Bruselu a Washingtonu, což vede k smutným a dramatickým výsledkům pro naši zemi,“  poznamenal Salvini.

Salvini dodal, že stav společného blaha již více nefunguje, Evropa má ekonomickou krizi. To také ovlivňuje italskou životní úroveň, tak by se měla vláda starat přednostně o Italy, kteří nemají práci a zdroj obživy.

„Itálie je zemí bez politické nebo finanční suverenity. Co může italská vláda dělat, aby ji nebylo diktováno? V případě, že příští vláda bude udržovat národní politiku, bude tato problematika aktivně diskutována- tak bude splňovat zájmy Italů,“ uzavřel politik.

(Matteo Salvini Foto: ANSA/ALESSANDRO DI MEO)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Italská strana oznámila odchod z EU

  • · Edit

    Ludwig Erhardt, vrcholný politik bývalé SRN byl tvůrcem německého hospodářského zázraku. Jeho zásadou byla zkráceně „práce pro blahobyt všech“. Výsledkem se stala SRN hospodářsky nejsilnějším státem kontinentu. Evropské společenství,později EHS mělo smysl. Díky politickým tlakům, vnějším vlivům včetně 1. islámské revoluce se z efektivní spolupráce stal paskvil- EU.Současná podoba chce změnu.

  • Je vidět, že v celé EU je slušná diktatura Bruselu a Washingtonu, je třeba se JÍ jednou provždy se ZBAVIT. Možná že EU nebyla špatná myšlenka, ale dopadlo to silnou TOTALITOU!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*