Itálie zvažuje úplný zákaz neočkovaných na všechna pracoviště

Itálie zvažuje úplný zákaz neočkovaných na všechna pracoviště

Itálie v současné době zvažuje možnost úplného zákazu neočkovaných osob na pracovištích.

Někteří v italské vládě zvažují zavedení Super zeleného pasu na pracovištích, což by vedlo k úplnému zákazu neočkovaných jedinců v této oblasti života.

Takzvaný „Super Green Pass“ lze v Itálii získat pouze očkováním proti čínskému koronaviru nebo uzdravením se z choroby.

Negativní test na COVID nelze použít jako náhradu pro vstup do míst vyžadujících splnění požadavků.

Podle zprávy listu Il Giornale italská náměstkyně ministra zdravotnictví Andrea Costová doufá, že rozšíření průkazu by postrčilo více lidí k očkování.„Domnívám se, že vzhledem k počtu infekcí a zvyšujícímu se tlaku v nemocnici je rozumné okamžitě rozšířit superzelenou propustku na pracovišti,“ píše se v publikaci o Costové. „Bude to velký impulz k urychlení očkovací kampaně a zavedení přísných omezení pro ty, kdo se nenechají očkovat.“

Costová rovněž vyjádřila důvěru ohledně možnosti, že by takový zákaz prošel v italském zákonodárném sboru.

„Až dosud byla všechna opatření jednomyslně schválena a jsem přesvědčena, že tentokrát se to bude opakovat,“ řekla náměstekyně pro zdravotnictví.

Italská politička rovněž odmítla obavy týkající se odporu veřejnosti vůči tomuto opatření, a to navzdory předchozím restrikcím namířeným proti COVIDu, které vláda zavedla a které vedly k tisícihlavým protestům.

„Tato iniciativa by mohla vyvolat napětí, ale prioritou vlády je vrátit se k normálu a neuzavírat aktivity,“ řekla Costová. „Nemůžeme dovolit, aby pozice menšiny ohrozily dosavadní výsledky.“

Costová také řekla, že navzdory tomu, že je sama pro toto opatření, není pravděpodobné, že by byl v zemi Středomoří zavedeno povinné očkování.

Podle deníku Il Giornale se Costová vyslovila pro to, aby školy byly nuceny rozlišovat mezi očkovanými a neočkovanými dětmi.

„Musíme se vrátit do školy v přítomnosti,“ řekla náměstekyně. „Plně souhlasím s návrhem regionů, který zaručuje přítomnost očkovaných osob ve škole.“

„Je správné vytvořit diferenciaci,“ řekla Costová ohledně posílání neočkovaných dětí domů, pokud by se ve třídě objevily pozitivní případy. „Těm, kteří byli očkováni, musí být zaručena osobní lekce a aktivní zdravotní dohled.“

„Pro ty, kteří se rozhodnou nenechat se očkovat, začne [distancované učení], ale tímto způsobem by se školy nezavřely,“ pokračovala Costová.

V samostatné zprávě Il Giornale také uvádí, že vláda uvažuje o určitém rozšíření požadavku na Super zelený pas na školy a univerzity, i když mezi stranami údajně panují určité neshody.

Zavedení Super zeleného pasu jako požadavku na účast na bohoslužbách v kostele se má podle publikace také stát bojištěm diskusí.

Itálie zůstává v případě koronaviru ve výjimečném stavu, protože minulý měsíc schválila vyhlášku, která příslušné vyhlášky prodlužuje.

Kontroverzní Super zelený pas tak zůstává požadavkem pro ty, kdo hledají přístup k jídlu, divadlům a sportovním akcím.

Italský stát se mezitím musel potýkat s těmi, kdo se snažili přísná omezení obejít, přičemž policie prováděla celostátní razie při hledání falešných průkazů, zatímco popularita padělků v Evropě prudce stoupá.

Jeden padesátník v zemi se dokonce minulý měsíc pokusil systém obelstít a přišel na očkování s protézou v naději, že se vyhne očkování, jelikož potřebuje zelenou propustku do práce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*