Itálie: premiérova dementní ústavní reforma. Manifestace a trestní oznámení.

Itálie: premiérova dementní ústavní reforma. Manifestace a trestní oznámení.

ITÁLIE : 4 prosince 2016 proběhne Referendum o ústavních změnách, tzv reforma Renzi-Boschi. Leader italské Ligy severu Salvini obviňuje premiéra Renziho: “ Koupil si adresy lidí „. Trestní oznámení a manifestace 50 TISÍC lidí

Premier Renzi (stato quotidiano.it)
Premier Renzi (stato quotidiano.it)

Reforma Renzi-Boschi je navrhovaná reforma Ústavy Italské republiky obsažená v ústavním textu zákona schválená italským parlamentem dne 12. dubna 2016, který bude vystaven potvrzujícímu referendu dne 4. prosince 2016.
Navrhovaná reforma, proti které se staví parlamentní opozice a někteří právníci, byla schválena s většinou menší než dvě třetiny členů každé komory : v důsledku toho, jak to vyžaduje článek 138 ústavy, toto opatření nebylo schváleno přímo a je zde právo požadovat referendum a podrobit ji úsudku voličů. Všelidové hlasování požadované jak z parlamentního podnětu tak prostřednictvím petice, se bude konat dne 4. prosince 2016; jelikož v tomto případě není nezbytné nutného počtu zúčastněných (kvórum), reforma vstoupí v platnost, je-li počet hlasů bude vyšší než počet hlasů proti.

Je mnoho dobrých důvodů, proč hlasovat NE

Na rozdíl od toho, co nám chce Renzi chce namluvit, jeho „reforma“ neřeší žádné problémy a naopak ve skutečnosti vytváří nové. Renzi propaguje tuto reformu i v zahraničí a za tímto účelem se také dostal k adresám italských občanů žijících v zahraničí. Jeho propaganda všude tvrdí, že se senát zruší, ale to není pravda, jen nebude volen občany a výdaje na politiku zůstávají!

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ecco-lettera-renzi-agli-italiani-allestero-1330571.html

Některé z těchto důvodů uvedu zde:

Zaprodává Itálii Evropě: Zavádí do Ústavy klauzule, které Itálii podřizují Evropské unii, jakož i nedovolí Italům se vyjádřit k jednání, dohodám a tématům o evropských otázkách.

Snižuje přímou účast občanů: Ztrojnásobuje z 50.000 až na 150.000 podpisy, nutné k předložení návrhům zákona za občanské iniciativy a odkazuje potvrzující referenda na budoucí ústavní zákon.

Nesnižuje náklady na politiku: Státní účtárna předpokládá skromné úspory Senátu pouze asi 50 milionů EUR ve srovnání s 300 milionů dodatečných nákladů v důsledku zavedení nového volebního zákona s druhým hlasováním (užší výběr = ballottaggio), které si přeje Renzi. Druhé hlasování se děje, když v tom prvním nezíská žádný kandidát požadovanou většinu, je omezeno na ty kandidáty (dva nebo více než dva), kteří získali nejvíce hlasů v prvním hlasování.

Vytváří Senát coby kastu jmenovaných: Senátoři jsou jmenováni prezidentem republiky a Regionálních rad a navíc k platu starosty nebo regionálního radního, získají denní dávky a úhradu výdajů na ubytování, stravování a na sekretariát.

Nezavádí závazný mandát: Pro poslance kteří mění strany v průběhu funkčního období není zaveden závazný mandát a povinnost vzdát se křesla.

Nepřináší rychlé zákony, ale podvodné zákony: Není pravda, že v Itálii jsou nezbytné měsíce nebo roky, než projdou zákony: to vše závisí na politické vůli.

Postačí si vzpomenout na zákon Fornero (důchodová reforma 6.12.2011), který podvedl a zničil miliony Italů! Byl schválen v 16 dnech a vyprodukoval cca 40% mladickou nezaměstnanost tím, že oddálil nečekaně nárok na odchod do důchodu a zanechal mnoho občanů bez prostředků.

http://www.iovotono.org/t_home.asp?IDLivello1=184&IDlivello2=903

Těch důvodů je mnohem více, ale již z těchto příkladů je jasné, že by se jednalo ke změně k horšímu. Vyplývá zde jasný úmysl zaprodat suverenní stát do područí evropské komise a omezit na maximum účast a pravomoce občanů.

 Salvini (foto s mikrofonem) podává trestní oznámení na premiéra Renziho. (ansa)
Salvini (foto s mikrofonem) podává trestní oznámení na premiéra Renziho. (ansa)

Leader italské Ligy severu Salvini obviňuje premiéra Renziho: “ Koupil si adresy lidí “

Zoufalé italské vládě nestačí mediální plátky a statní televize RAI: pokouší se všemi prostředky porazit NE.

Italské vládě nestačí propaganda, která každodenně pracuje ve prospěch reformy Renzi-Boschi; na podporu kampaně proti NE, vláda si dokonce koupila adresy Italů v zahraničí. V tomto smyslu Matteo Salvini na jevišti ve Florencii vynesl toto těžké obvinění a bude následovat trestní oznámení proti Renzimu.

„Budeme prezentovat stížnost proti Renzimu, protože kupovat adresy milionů Italů žijících v zahraničí kvůli zaslání dopisů týkajích se referenda je trestný čin a bude se za to muset zodpovídat u některého soudce. Když jsme se ptali na tyto adresy my, řekli nám ne, je zde “privacy” (soukromý charakter osobních dat a právo na soukromí ). Nyní tedy za to musí pykat Renzi a nebo ministr vnitra. Anebo půjdou do vězení oba , uvidíme jestli se najde soudce, který bude chtít respektovat zákon,“ řekl Salvini.

http://www.ilpopulista.it/news/12-Novembre-2016/7013/salvini-denuncia-renzi-si-e-comprato-gli-indirizzi-della-gente.html

 Matteo Salvini a nával manifestantů proti Renzimu na náměstí Santa Croce ve Florencii (Firenze). (ilpopulista)
Matteo Salvini a nával manifestantů proti Renzimu na náměstí Santa Croce ve Florencii (Firenze). (ilpopulista)

Akce Ligy severu 12.11.2016 proti Renzimu a jeho vládě ve Florencii: 50.000 lidí !!!

S Ligou severu je na jevišti Giovanni Toti (Forza Italia) a Giorgia Meloni (Fratelli d’Italia – Alleanza Nazionale): „Nyní je čas na sílu, odvahu a na budoucnost – jestliže vy jste zde, jsem tu i já a tak pojďme vyhrát!“
Náměstí Santa Croce ve Florencii bylo v sobotu na akci Ligy severu přeplněné. Zúčastnili se politici a starostové propagující NE k ústavnímu referendu dne 4. prosince. Účast byla odhadnuta na zhruba 50.000 lidí, většina z nich z důvodu velké zácpy nebyli ani schopni vstoupit na náměstí, ale museli být zastaveni v přilehlých ulicích, které byli také zaplněny davem, který provolával Mattea Salviniho jako kandidáta premiéra .

http://www.ilpopulista.it/news/13-Novembre-2016/7029/i-50mila-presenti-in-piazza-a-firenze-incoronano-salvini-candidato-premier.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*