Itálie nasazuje nejmodernější technologie ke sledování nelegální migrace ve Středomoří

Itálie nasazuje nejmodernější technologie ke sledování nelegální migrace ve Středomoří

Italské úřady začaly na palubě vrtulníků instalovat novou specializovanou kameru na sledování nelegální migrace a pašování lidí ve Středozemním moři.

Nová kamera je umístěna na palubě vrtulníků patřících italské agentuře Guardia di Finanza pod velením ministra hospodářství a financí.

Lorenzo Manganini, kapitán leteckého oddělení v Palermu, řekl italským novinám Il Giornale, že nová kamera „je zároveň elektrooptickou i infračervenou kamerou“.„Operátor sedící za konzolou může ovládat věžičku, která je umístěna před vrtulníkem. Díky této kameře můžeme získat dostatek pokročilých videí a fotografií, “dodal.

Letové oddělení v Palermu se může pochlubit sedmi piloty vrtulníků a celkem 27 zaměstnanci. Jednotka se zabývá nejen nelegální migrací, ale také nelegálním pašováním drog a jiného zboží do Itálie. Spolu s high-tech kamerou jsou helikoptéry vybaveny radarovým systémem, který má dosah až 250 kilometrů.

V posledních několika týdnech došlo v Itálii k nárůstu nových příjezdů nelegálních migrantů na Sicílii i na ostrov Lampedusa.

Mnoho migrantů, kteří dorazili, ať už sami nebo za pomocí plavidlel nevládních organizací, bylo umístěno do karantény, aby se zabránilo šíření koronaviru.

Někteří z těchto migrantů byli umístěni na palubu pronajatých trajektů na ubytování, například Moby Zaza, která stojí italské daňové poplatníky 4 000 EUR na migranta měsíčně.

Alessandro Pagano, člen strany  Liga Mattea Salviniho, minulý měsíc odhalil náklady na karanténu migrantů.

„Nemluvíme o člunu z druhé ruky, ale o lodi vybavené samoobslužnou restaurací, pizzerií, zmrzlinou, hospodou se zvláštním sortimentem vína, herním prostorem a video hernou, dvoulůžkovými nebo čtyřlůžkovými kabinami se službami a dokonce i luxusními apartmány. To vše, zatímco italské rodiny a podniky jsou na kolenou kvůli závažné hospodářské krizi způsobené pandemií Covid-19, “uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*