Itálie je dále zaplavována imigranty z Afriky. Italové se bouří, ale vláda je ignoruje

Itálie je dále zaplavována imigranty z Afriky. Italové se bouří, ale vláda je ignoruje

Na italském pobřeží se bude realizovat pět nových Identifikačních středisek – tzv. hotspot. Zdvojnásobí se tím tedy zařízení určená pro kontrolu zachráněných nelegálních imigrantů.

K dnešnímu dni jsou již v provozu 4: na ostrově Lampedusa a ve městech Taranto, Trapani a Pozzallo, první s 500 místy a ostatní se 400. Ale ministerstvo vnitra bude zřizovat další střediska ve městech Messina, Palermo – Sicílie, Crotone(800 míst), Reggio Calabria a Corigliano Calabro(400 míst) – Kalábrie.

Na Sardinii to vypadá, vyhledem existující dohodě s regionem, na mobilní hotspot – moduly, které mohou být převezeny do různých přístavů, tam kam dorazí lodě.

Vzhledem ke stoupající kriminalitě a domorodé diskriminaci, občané se zřizováním těchto zařízení a jiných středisek pro nelegální přistěhovalce nesouhlasí, dokonce požadují uzavření stávajících zařízení a deportaci nelegálních imigrantů a blokování těch, kteří se do evropy chystají. I přes neustálé veřejné manifestace občanů, stát zůstává hluchým.

Uvedu konkrétní příklad, kde i přes všeobecný odpor, tak jako všude jinde, je i přesto realizace identifikačního střediska přikázána:
Okresní Koordinátorka Luciana Verdiglione a referentka NcS (My se Salvinim) Messina, se staví s občany proti realizaci tohoto střediska nařízeného starostou Accorinti.

Messina odmítá invazi. Žádný příjem, žádná integrace

Italská vláda se rozhodla zřídit na základě diktátu Evropské unie v nevyužívaných kasáren Gasparro ve městě Messina, v periferní v čtvrti Bisconte, hotspot (přistěhovalecké přijímací středisko spravované agenturou pro kontrolu hranic EU) s cílem zajistit stabilní městskou posádku – dle slov paní Verdiglione – až pro 6000 „migrantů“. Jako by nebylo prokázáno , že takové experimenty jsou velmi destabilizující pro území, kde je takovéto centrum zřízeno. Z komunit, donucených “ přijímat, “ se stávají nedotknutelné “ Africké citadely „, útočiště pro všechny druhy nezákonných činost,í uvnitř obcí i vně, ze strany okupantů (například CARA v Mineo, v provincii Catania).

V italském žebříčku, co se přijatelného života týče, se město Messina nachází mezi posledními a je oslabeno problémy nezaměstnanosti a emigrace. Městská část Bisconte je již po mnoho let v degradujícím stavu na úrovni třetího světa a kromě specifických událostí týkajících se rozvodů vody a likvidace odpadů, je nemožné vice než jak již činí se dále postarat o ubožáky z celého světa a dokonce trpět usídlení obrovské komunity nekontrolovatelných cizinců, aby se tím napomohlo – tak jak mnohé nedávné místní zprávy prokázaly – zvýšit sociální malátnost postižených oblastí.

Je to opravdu směšná náhoda, vidět realizaci hotspotu současně s přidělením ministerských finančních prostředků na sanaci předměstí dle projektu Capacity. Vypadá to jako vydírání institucí: peníze výměnou za nepříjemnosti. Ostatně, celé podobenství imigrace z Afriky je špinavý obchod s penězi.

Takže z bývalých kasáren Gasparro, které jsou po mnoho let centrem obávaných konverzních projektů užívacího práva obyvatel, se nakonec stane z dnes provizorního přijímacího střediska, dalším majetkem odebraným komunitě a bude řešit trvalou pohotovost migrantů.

Realizace hotspotu je další symbolickou ukázkou toho, jak italská politika disponuje se zdroji, zejména ekonomického rázu: ve prospěch nelegálních cizinců a na úkor italských občanů se pokračuje v politice domorodé rasové diskriminace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*