Istanbulská úmluva je „genderistický blábol“ a Polsko by ji mělo odmítnout, říká náměstek ministra spravedlnosti

Istanbulská úmluva je „genderistický blábol“ a Polsko by ji mělo odmítnout, říká náměstek ministra spravedlnosti

Náměstek polského ministra spravedlnosti Marcin Romanowski označil kontroverzní Istanbulskou úmluvu za „genderistický blábol“ a vyzval Polsko, aby od úmluvy odstoupilo.

Romanowski kritizoval na sociální síti „Úmluvu o předcházení a potírání násilí páchaného na ženách a domácím násilí“, lépe známou jako Istanbulská úmluva.„Istanbulská úmluva uvádí, že náboženství je příčinou násilí na ženách. Chceme ustoupit od tohoto genderistického blábolu, který ratifikovala Občanská platforma (PO) a Polská lidová strana (PSL). Zahraniční názory nás nezajímají. Naše nadace je suverénní národní stát, “napsal na Twitteru.

Romanowski dodal, že „učit mladé chlapce chodit v šatech není způsob boje proti násilí“.

Po zveřejnění jeho příspěvku, ministerstvo spravedlnosti vysvětlilo, že obsah jeho slov představuje politické prohlášení jednoho koaličního partnera ze strany Spojené Polsko a nikoli oficiální prohlášení vlády.

Právě tento měsíc maďarský parlament Istanbulskou úmluvu zamítl drtivou většinou 115 ku 35 z důvodu, že podporuje genderovou teorii a migraci.

„Máme právo hájit naši zemi, naši kulturu, naše zákony, tradice a národní hodnoty,“ řekl maďarský vedoucí představitel KDNP Lprinc Nacsa o rezoluci Maďarska.

Návrh podpořil maďarský koaliční partner Křesťansko-demokratická strana (KDNP), který řekl, že „[Istanbulská úmluva] chce zemím vnutit definici sociálních pohlaví a tím zavést destruktivní genderové teorie a také chce nutit země k udělení azylu na základě pohlaví.“

Istanbulskou úmluvu odmítly také další země v regionu, jako je Slovensko.

Biskupové zemí střední a východní Evropy také vyzvali k odmítnutí úmluvy na zasedání v Bratislavě s tím, že některé prvky úmluvy jsou v přímém rozporu se starými tradicemi zemí regionu.

Bývalý prezident Bronisław Komorowski ratifikoval úmluvu ve jménu Polska v dubnu 2015, těsně před volbami, ve kterých byl poražen Andrzejem Dudou.

Sám Duda vyzýval Komorowského, aby kontroverzní dokument neratifikoval.

 

(Náměstek polského ministra spravedlnosti Marcin Romanowski Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*