ISIS vymazal mozky 400.000 dětem v Mosulu, aby bojovaly a prováděly sebevražedné útoky

ISIS vymazal mozky 400.000 dětem v Mosulu, aby bojovaly a prováděly sebevražedné útoky

Teroristé Islámského státu (IS, dříve ISIS/ISIL) vymývaly mozky tisícům dětí v posledních dvou letech v okupovaném městě Mosul, jejich pevnosti v Iráku, podle zprávy iráckého vysokého komisaře pro lidská práva.                             

Komisař uvedl, že džihádisté upravovali školní osnovy po dobu dvou let k „vymývání mozků studentských dětí, nutili je k nenávisti a k tomu, aby se připojili k Islámskému státu,“ podle mediálního ředitele komise, Jawad al-Shamriho, kterého citovala irácká média.

Shamri také uvedl, že Islámskému státu takto podařilo převychovat až 400.000 dětí.

„Nové osnovy Islámského státu učily děti, jak se dělají výbušné pásy, jak brát ženské rukojmí a připravit nástražné bomby,“ uvedl al-Shamri. Varujíc, že se tyto postupy „zakoření v dětských mozcích,“ nebude-li o ně okamžitě postaráno, al-Shamri uvedl, že oslovil OSN s výzvou, aby zajistila pro tuto mládež rehabilitaci.

Zrovna minulý týden, Úřad OSN vysokého komisaře pro lidská práva (OHCHR) zveřejnil zprávu o tom, že uprostřed pokračujícího útoku na Mosul iráckou armádou, Islámský stát hromadí zásoby yperitu, provádí únosy civilistů a stále nabírá víc a více dětských vojáků do svých řad, protože jsou jejich řady vyčerpány díky náporu koalice.

„Srdcervoucí záběry dětí, které jsou nuceny vykonávat popravy. Nucené vysídlení tisíců civilistů a jejich využití jako lidské štíty a rizika odvety proti dlouho trpícím ženám, mužům a dětem, rozsah civilních utrpení v Mosulu a dalších oblastech osídlených Islámským státem v obytných oblastech v Iráku, je ohromující a neúnosný,“ uvedl vysoký komisař Zeid Ra ada Al Hussein.

Účel využívání dětských vojáků Islámským státem je zcela jasný: připravit je na sebevražedné mise, kdy bude město poraženo iráckou armádou. Teroristická skupina již nasadila některé z nich proti postupujícím silám.

„Islámský stát nasadil to, co nazývá „Děti chalífátu“ v uličkách města Mosul, které mají na sobě výbušné pásy. Obáváme se, že se může jednat o mládež a mladé chlapce,“ uvedla OHCHR.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*