ISIS stále více spoléhá na džihádistické děti vzhledem k masovým prohrám a dezercím

ISIS stále více spoléhá na džihádistické děti vzhledem k masovým prohrám a dezercím

Islámský stát se snaží vyplnit své dramaticky slábnoucí řady za pomocí dětí, informoval reportér stanice RT Gayane Chichakyan. S platy bojovníků ořezanými na polovinu a pokračujícím honu na přeběhlíky, teroristé se zoufale snaží najít pracovní sílu.

„Využívání nezletilých nepoukazuje pouze na to, jak brutální teroristická skupina je, ale i na to, jak zoufalá je,“ tvrdí Chichakyan.

Tato zoufalá situace, ve které se islámský stát ocitl- díky útokům ruských a amerických vzdušných sil za posledních 6 měsíců- jej nutí počítat spíše s domácími bojovníky, jmenovitě malými dětmi, některými ne staršími 8 let. Mnozí z nich byli uneseni. Bylo oznámeno, že jen v lednu bylo v Iráku uneseno kolem 400 dětí Jezídů.

Islámský stát používá děti na bojišti i pro účely propagandy již od svého vzniku. Ashbal al-Khilafa nebo „Cubs chalífátu“ podstupují vojenský výcvik a indoktrinaci ve speciálních táborech, kde představují své trýznivé dovednosti v celé řadě videí, zveřejňovaných teroristickou skupinou na internetových stránkách.

V jednom videu zveřejněném v prosinci loňského roku, skupina šesti dětí, každý ve věku asi 8 let, se podíleli na otřesné hře na schovávanou. Video s názvem „Synu Židů“ ukazuje děti vedené instruktorem islámského státu vykonávajícím popravu každého zajatce výstřelem na krátkou vzdálenost. Zajatci, kteří jsou popisováni jako „syrští vládní špióni“ jsou ukryti mezi starověkými ruinami. Poslední chlapec, místo zastřelení své kořisti, vezme nůž a uřeže své oběti hlavu.

Další znepokojující video ukazuje 4leté dítě oblečené v maskovacím oděvu, přezdívané džihádistický junior, jak vyhodí do vzduchu tři vězně stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači. Záběry se objevily v únoru letošního roku.

Podle zprávy potvrzené OSN a zpracované think tankem se sídlem v Londýně s názvem „Děti islámského státu“, mezi 1. srpnem loňského roku a 9. únorem letošního roku, bylo nahlášeno celkem 254 událostí, kdy islámský stát představoval záběry dětí v jejich propagandě. Ve zprávě se také uvádí, že vymývání mozků technicky uplatňované islámským státem, se podobá těm používaným v Hitlerjugend.

Pokroky syrských a ruských sil, jakož i nálety Americkou vedené koalice, znatelně oslabily islámský stát a vedly k opuštění stovek lidí z jejich řad.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu/ ilustracni obrazek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “ISIS stále více spoléhá na džihádistické děti vzhledem k masovým prohrám a dezercím

  • Muslimové se od dětství setkávají se smrtí. Není pro ně problém zabít bezvěrce (to je každý nemuslim). Naproti tomu Evropan bez povolení z EU nezabije ani králíka. Bude to nerovný boj a čím víc jich tu bude, tím bude krvavější.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*