Íránský generál: Koronavirus je člověkem vyrobená biologická zbraň

Íránský generál: Koronavirus je člověkem vyrobená biologická zbraň

Íránský vojenský vůdce prohlásil, že koronavirus není přirozeně se vyskytující nemoc a že se jedná o člověkem uměle vyrobenou biologický zbraň, kterou vypustil „nepřátelský stát“ proti Číně a Íránu.

Brigádní generál Gholam Reza Jalali, íránský důstojník odpovědný za organizaci civilní obrany země, prohlásil, že „Studie důsledků viru podle rozsahu epidemie a typu mediální propagandy v této otázce, která je zaměřena na zvýšení strachu a paniky mezi lidmi, posiluje spekulace, že byl zahájen biologický útok proti Číně a Íránu s ekonomickými cíli.“Jalali řekl tiskové agentuře Fars, že je nový virus biologickým útokem ze strany USA a že požaduje „laboratorní vyšetřování a porovnání genomu primárního viru a nových genomů,“ aby svou teorii jasně potvrdil.

Írán byl již obviněn, že tají skutečný rozsah ohniska za svými hranicemi. V době psaní tohoto článku bylo ze strany Íránu oficiálně potvrzeno 92 úmrtí z 2 922 případů, ale tyto počty jsou výrazně nižší, než naznačují nezávislé zprávy a tvrzení disidentských skupin v zemi. Skutečný počet úmrtí údajně šplhá ke stovkám až tisícům.

Videa nahraná na kanál Youtube disidentskými skupinami mají za cíl ukázat lidem kolapsy v ulicích Teheránu v důsledku viru a připomínají dřívější videa z Číny:

Stanice BBC zveřejnila záběry, které pocházejí z Íránu, a zobrazovaly stovky těl v pytlích na místní márnici v Qomu. Korespondent Joyce Karam ze Středního východu poznamenal, že „pokud se potvrdí, že pocházejí z Corony, jak tvrdí videa, je počet obětí vyšší, než tvrdí vláda.“

Další videa ukazují přípravy na masové hroby a zdravotníky v ochranných oblecích pochovávající oběti:

Íránský vůdce Sajjid Alí Chameneí vydal prohlášení, v němž uvedl, že „džihád“ proti koronaviru je úspěšný a že jeho ohnisko „není tak velkou tragédií“.

„Nechci říkat, že je to nevýznamné, ale také to nezveličujme. Koronavirus zemi ovlivní jen krátce a odejde. Ale zkušenosti, které přináší, a činnost lidí a vládního sektoru, jsou jako veřejné cvičení, které zůstane jako úspěch,“ uvedl Chameneí.

Myšlenka, že koronavirus pochází z laboratoře, je předmětem diskuze od samého počátku, protože někteří američtí úředníci a západní biologičtí odborníci vyjádřili obavy, že koronavirus může být čínská biologická zbraň.

Jedním z amerických úředníků, který o koronaviru hovořil jako o biologické zbrani, je senátor Arkansasu Tom Cotton, který několikrát prohlásil, že Peking musí odpovědět na tyto otázky, a že „důkazní břemeno“ je na „komunistech“, aby vysvětlili, odkud virus pochází.

Cotton poznamenal, že „Wuhan má v Číně jedinou super laboratoř úrovně biologické bezpečnosti 4, která pracuje s nejsmrtelnějšími patogeny na světě, jež zahrnují také koronavirus.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*