Iráčtí migranti obešli zabezpečení a „infiltrovali“ americkou leteckou základnu v Evropě

Iráčtí migranti obešli zabezpečení a „infiltrovali“ americkou leteckou základnu v Evropě

V tomto bodě je stále nejasné, proč strážci řádně neprohledali vozidlo při jeho příjezdu na základnu a zda si migranti byli vědomi cíle kamiónu, ve kterém se schovávali.Skupina osmi přistěhovalců skončila v obcházení obvodu letecké základny Chievres v Belgii a dostala se do komplexu, než byla zatčena, a to z důvodu zjevné nedbalosti pracovníků bezpečnostního personálu, informuje RTL Info.

Podle RTL federální policie potvrdila, že migranti se schovávali v německém kamionu, který dovážel dodávky do vojenského zařízení provozovaného americkým letectvem, a byl to samotný řidič kamionu, který je nakonec objevil.

Tento vývoj byl zřejmě umožněn z důvodu porušení bezpečnostních předpisů, protože bezpečnostní pracovníci měli zkontrolovat nákladní prostor vozidla při jeho příjezdu ke vchodu základny, ale z nějakého důvodu tak neučinili.

Podle RTL, správa základny nechtěla tento případ nijak komentovat.

Migranti – pět mužů, jedna žena a dvě děti – jsou všichni iráčtí státní příslušníci a v této chvíli zůstává nejasné, zda si byli vědomi konečného cíle kamionu, v němž se schovávali.

Letecká základna Chievres je Spojenými státy provozované letiště umístěné 1,9 km jihovýchodně od valonského města Chievres v provincii Hainaut, Belgii a asi 12 km od Nejvyššího velitelství spojeneckých sil v Evropě (SHAPE) v Casteau. Používá se především pro logistickou podporu NATO a SHAPE.

 

(Letecká základna Chievres Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*