Invaze migrantů do Evropy se stále zintenzivňuje

Invaze migrantů do Evropy se stále zintenzivňuje

Přestože nelegální pronikání migrantů do Evropy se mezi lednem a únorem letošního roku snížilo, celkový trend stále roste.

Podle zprávy maďarského zpravodajského portálu Remix, od ledna do února klesl počet pokusů o nelegální překračování hranic v Evropské unii o 42% na přibližně 2 500 migrantů.Podle zprávy agentury Frontex, která je přidružena k Evropské agentuře pro pohraniční a pobřežní stráž, však byly pokusy o překročení o 27% vyšší než ve stejném období předchozího roku.

Při pohledu na Řecko, v lednu a únoru bylo zastaveno téměř 7000 migrantů pokoušejících se překročit hranici s Tureckem – o 16% více než v předchozím roce.

A agentura Frontex uvedla, že tato čísla neodrážejí nejnovější nárůst migrantů podél řeckých hranic, který začal na konci února, kdy Turecko oznámilo, že již nebude zastavovat migranty, kteří chtějí překročit jeho území při pokusu o vstup do Řecka.

Počet migrantů zatčených při pokusu přeplavat Středozemního moře klesl od ledna do února o téměř 75%; bylo jich objeveno přibližně 450, čímž se celkový počet za toto období zvýšil na 2 200. Většina z nich byli z Bangladéše, z Alžírska a z Pobřeží slonoviny.

Podél západního Středozemního moře zůstala tato čísla stabilní a držela se přibližně na 1 200 migrantů za měsíc. Většina z nich byli Alžířané.

Na západním Balkáně bylo v únoru zadrženo přibližně 1 250 migrantů, což je od ledna více než 50% pokles. Přesto to bylo celkem 3 800, což bylo dvakrát tolik, než kolik bylo zadrženo na této trase ve stejném období loňského roku. Většina zatčených byli Syřané nebo Afghánci.

Ještě předtím, že Turecko oznámilo tento krok, maďarská vláda několik měsíců varovala, že očekává nový nárůst migrantů podél balkánské trasy, který by mohl nakonec vést k nebezpečné masové invazi mužů na stejné úrovni nebo ještě horší, než byla krize v roce 2015.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*