Infantilní reportáž TV Nova Plus – opravdu si někdo myslí, že jsou Češi takoví hlupáci?

Infantilní reportáž TV Nova Plus – opravdu si někdo myslí, že jsou Češi takoví hlupáci?

V pořadu Víkend ze dne 28. 4. 2020 jsme se o sobě zase mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí.

Třeba to, že jsme ve světě, podle jakéhosi nejmenovaného průzkumu ve skákání na lep Fake News, jedni z nejhorších na světě. Za námi už je jenom Egypt, Čína a Nigérie.

No není to úsměvné?

Také je to prý tím, že jsme hodně blízko Ruské Federaci. Ještě úsměvnější…

Trochu si to rozeberme:V reportáži je poukazováno například na titulek „Američani vyrobili koronavirus“. Nehledě na to, že Nova použila pro pořad zahraniční novinové obrázky, jejichž české nadpisy jsou montáží a nikdy takto publikovány nebyly, co je na takové informaci špatně?

Vždyť Američané se léta podíleli na výzkumu ve Wuhanu, pracovali tam a finančně tuto laboratoř podporovali. Jednoduše to zjistíme na webových stránkách firmy WuXiAppTech, která má sice sídlo v Šangaji a wuhanská laboratoř k ní patří, např. ve vedení firmy se objevují i Američané, investoři atd. Studujte na jejich webu (info i na Wiki) zde: https://www.wuxiapptec.com/

Národní zdravotnický institut Spojených států financoval výzkum, který teď vedl k epidemi Covid -19 částkou zhruba 3,7 miliónů dolarů. Tato skutečnost byla otevřena na tiskové konferenci v Bílém domě a dosud se prošetřuje. Skvělé video s českými titulky k této skutečnosti, je například zde: https://www.youtube.com/watch…

Jedním z údajných „Fake News“, kterým se Víkend zabývá, jsou sítě G5. Ačkoli na začátku Nova tvrdí, že Češi jsou „přeborníci ve skoku na špek“, ukazují v reportáži záběry hořících vysílačů v Anglii a potvrzují, že odpor proti nim je velký. No, vidíte, to! Jen my, Češi, jsme proti již prokazatelně nezdravým komunikačním sítím, doposud nic nepodnikli. Přesto jsme podle Novy největší konspirátoři, hůř už je na tom, podle nich, jenom Nigérie.

Vědecké studie zde: https://stop5g.cz/category/vedecde-studie-o-5g/

Zajímavým fake news, kterému prý Češi naletěli, je milá zpráva, že se delfíni vrátili do Benátek. Podle Novy jsme se nechali nachytat, protože záběry delfína pořízené v Benátkách jsou fake news a pocházejí z nedalekého ostrova Burano. Svatá prostoto! Burano přece patří k Benátkám, z centra se tam dostanete lodí něco přes hodinku, je to asi 10 km od centra, ale o to tady přece nejde! Novo, vy sami jste fejkňůs, když tvrdíte, že záběry delfína jsou z Burana! Víte, jak je to skutečně?

Mnohé nadšené příspěvky na sociálních sítích sice hlásají, že ve městě jsou teď běžně k vidění labutě a do přístavů se vrátili dokonce delfíni. Pravda je však taková, že labutě žily u ostrova Burano ležícího v Benátské laguně již dávno před vypuknutím pandemie a na delfíny v Benátkách vůbec nenarazíte – jak píše National Geographic, virální záběry byly natočeny na Sardinii. Lidé dávali laik příspěvku jen proto, že se jim líbí, když se příroda vrací blíž městům a dává o sobě vědět.

https://wave.rozhlas.cz/delfini-a-labute-v-benatkach-vraci…

Dalším titulkovaným objevem Novy je nadpis „Koronavirus neexistuje“. No to snad nemyslíte vážně? Tohle, že někdo u nás tvrdí? Je tu snad někdo, kdo tohle kdy zveřejnil v tomto smyslu? NE! Lidé i erudovaní znalci z oboru epidemiologie a příbuzných zdravotnických oborů spíše pochybují o rozsahu pandemie, o statistických údajích, které mohou být chybné, o nutných opatřeních a neopatřeních, o důsledcích zbytečné hysterie kolem koronaviru. Nikdo nikdy netvrdil, že koronavirus neexistuje, nebo že je to podvod ve smyslu že nemoc není! To tvrdí jen TV NOVA ve své záměrně matoucí reportáži pro ten malý zbytek ovcí, který tu ještě zůstal. Odkud asi přišly noty na tak bezduchou věc, co je hlavní motivací takové iniciativy a proč si sami autoři neověřují pořádně zprávy? Nebo jsou zaměstnanci televizní stanice vážně tak tupí?

Ve zmíněné reportáži tvrzení reportérů Novy podporují datoví a mediální analytici a odborníci (prostě se za ně považují a tak se i prezentují), kteří vstupují do bloku těchto snůšek lží po vzoru reportáží ČT. Některá jejich tvrzení jsou doslova šokující! Třeba jako to, že jsme blízko Ruska a proto věříme fake news Neuvěřitelná slátanina! Zřejmě proto, že podle nich, tohle všechno údajně z Ruska pochází. Ne, nepochází! Ověřte si to, vy odborníci! Většina zpráv i tzv. „konspiračních“ jde z USA, Velké Británie, Španělska nyní z Itálie a z různých koutů světa.

Jeden z těchto „odborníků“, jakýsi neurolog dokonce tvrdí, že lidi zapomněli o věcech přemýšlet. To sice může být částečně pravda, ale když se nad tím hlouběji zamyslíme, nesvědčí to naopak o tom, že se Češi aktivně zajímají o zprávy různého charakteru, přemýšlejí o nich, skládají je a přiznávají se defacto k tomu, že mají pochybnosti o tom, co čtou a slyší na našem mainstreamu, zároveň logicky uvažují, že na každé „konspirační teorii“, může být i kus pravdy?

Celou infantilní, podprahově zaměřenou, podvodnou reportáž TV NOVA FAKE NEWS si můžete, jestli na to máte odvahu, shlédnout v čase 0:25 minut zde: https://novaplus.nova.cz/…/v…/epizoda/44387-vikend-28-4-2020
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*