Imigranti, riziko AIDS mezi Nigerijci : stížnost u italské vlády

Imigranti, riziko AIDS mezi Nigerijci : stížnost u italské vlády

Z více než 80 tisíc Nigerijců, kteří dorazili do Itálie, více než 15000 může být HIV pozitivní. Stížnost Fdi u vlády : „Vláda musí sdělit , jaká profylaxe byla udělána na ochranu italských občanů “.

Tuto informaci dnes publikoval deník ilGiornale a prohlášení níže jmenovaného poslance je na Fb.

http://www.ilgiornale.it/news/politica/migranti-denuncia-governo-c-rischio-aids-i-nigeriani-1421176.html

Imigranti. (ilGiornale)
Imigranti. (ilGiornale)

Riziko AIDS mezi Nigerijci

„Vláda nesmí podceňovat další vážný problém, týkající se imigrační krize v Itálii.“Zatímco přístavy v jižní Itálii se plní tisíci nových právě vyloděných imigrantů, poslanec za Fdi – Fratelli d’Italia, Edmondo Cirielli, předhazuje nové, zlověstné varování :

„Ti kdo se vylod’ují u italských břehů – poukazuje – pochází především z Nigérie, z druhé země – po Jihoafrické republice – s největším počtem lidí nakažených AIDS.“

Cirielli chce vědět, jestli vláda dělá nějakou prevenci nebo jestli alespoň toto riziko monitoruje.

Dle odhadů je zřejmé, že alespoň 20% nigerijské populace je HIV pozitivní a Cirielli kalkuluje:

„Jelikož v posledních třech a půl letech přijelo více než 80 tisíc Nigerijců, předpokládá se tudíž, že více než 15 tisíc z nich jsou HIV pozitivní.“

Nigérie je ovšem také čtvrtou zemí na světě s pacienty postiženými TBC a 22% lidí s touto nemocí má HIV.

„Jedná se o velmi vážnou situaci, když si uvědomíte, že se příliš mnoho lidí neléčí“ říká zástupce Fdi – Fratelli d’Italia.

Toto hnutí dnes předložilo parlamentní otázku, abychom se dozvěděli :

„Jaké iniciativy chce vláda podniknout k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví členů bezpečnostních složek, dobrovolníků a všech zúčastněných při záchranných a přistávacích operací u našich břehů a v bezprostředně následujících fázích. „

Cirielli chce od vlády vědět, „jestli byly informovány odbory všech pracovníků a Ústřední rada vojenského zastoupení (Co.Ce.R.) přítomných v době přistání a na celém území státu“ na rizika nákazy HIV „ vzhledem k tomu, že se multiplikují kriminální činny imigrantů “.

„Vládnoucí Demokratická strana – uzavírá exponent Fdi – musí sdělit , jaká profylaxe byla udělána na ochranu italských občanů“ .

migranti aids

Otázku tákající se nebezpečí nákazy bezpečnostních složek a personálu, který je v kontaktu s imigranty podala na ministerstvu zdravotnictví již 10.06.2014 senátorka Ligy severu, Erika Stefani.

https://erikastefani.wordpress.com/2014/06/10/stefani-lega-immigrati-ministro-lorenzin-chiarisca-se-forze-ordine-a-rischio-malattie/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Imigranti, riziko AIDS mezi Nigerijci : stížnost u italské vlády

  • Ten kdo je strůjcem a pro peníze podporovatelem dovozu tohoto nepřizpůsobivého etnika by měl být řádně potrestán, neboť pracuje proti lidem, kteří jsou v Evropě doma.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*