IBM expert: Člověk a stroj budou sloučeni do jednoho během 20 let

IBM expert: Člověk a stroj budou sloučeni do jednoho během 20 let

Vysoce postavený vynálezce IBM předpověděl, že do 20 let budou lidem implantovány nano-stroje, které budou schopné opravit a vylepšit naše tělo a rozšířit naše myšlenky.

V projevu pro výbor Artificial Intelligence Committee Sněmovny lordů, John McNamara, který pracuje v Hursleyovu inovačním centru společnosti IBM, uvedl, že drobní roboti budou mít obrovské zdravotní výhody.

„Mohli bychom vidět nano-stroje umělé inteligence implantované do našich těl. Ty poskytnou obrovské lékařské výhody, jako je například schopnost opravit poškozené buňky, svaly a kosti a možná je dokonce zvětšit,“ řekl McNamara výboru, který zvažuje ekonomické, etické a sociální důsledky umělé inteligence.

Expert předpověděl, že během dvou desetiletí budou stroje a lidé efektivně „spojeny“ dohromady a připraví cestu pro obrovský pokrok v lidském vědomí.„Jsme svědky vytváření technologií, které dokážou spojit biologické s technickým a umí přímo posílit lidskou kognitivní schopnost a potenciálně nabízet výrazně lepší duševní schopnosti a zároveň schopnosti využít obrovské množství počítačové síly ke zvýšení našich vlastních myšlenkových procesů.“

„S využitím této technologie, která je součástí našeho prostřední a našeho okolí, začneme ovládat své prostředí pouze myšlenkami a gesty,“ dodal.

Zatímco McNamarovo tvrzení připomínající sci-fi hovoří o pozitivním vývoji v ohledu umělé inteligence, další expert varoval, že tento pokračující nárůst nás bude stát velkou cenu.

„Bezprostřední obava je to, že tím, že přenecháme svá rozhodnutí a kontrolu strojům, lidstvo začne akceptovat jejich rozhodnutí jako správné nebo lepší, než jejich vlastní a přestane tomu věnovat pozornost,“ uvedl Noel Sharkey emeritní profesor umělé inteligence a robotiky na Univerzitě Sheffield.

Obavy Sharkeyho se podobají i dalším velmi důležitým hlasům ze světa vědy a techniky, včetně Stephena Hawkinga a Elona Muska.

Musk opakovaně prosazoval omezení vývoje umělé inteligence a varoval, že konkurence mezi národy v této oblasti může vést ke třetí světové válce.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: http://graffiotech.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*