Hybridní válka ve sportu: Jak může Rusko reagovat?

Hybridní válka ve sportu: Jak může Rusko reagovat?

Vadim Gorshenin, předseda představenstva serveru Pravda.ru věří, že nedávné kroky Západu zakázat účast ruských sportovců na Letních olympijských hrách v RIU je součástí hybridní války, kterou vede Západ proti Rusku.

No, teď můžeme očekávat, že budou diskvalifikováni i naši vzpěrači. S největší pravděpodobností k tomu dojde, bez ohledu na to, co může ruský ministr sportu říkat nebo dělat.

Pak budou na řadě další sportovci. Není jasné, že to vše je součásti hybridní války proti Rusku? Nepotřebujeme se vymlouvat, musíme řešit otázku korupce a nátlaku u mezinárodních federací. V konečném důsledku by se Rusko mohlo začít připravovat na své vlastí sportovní soutěže.

Zdá se, že Západ může nakonec shledat jako nutnost zakázat západním hudebníkům účastnit se mezinárodních hudebních soutěžích pojmenovaných po Čajkovském, Musorgském, Rachmaninovem z národních důvodů. To by mohlo být možné, vhledem k poslednímu vývoji, i když to teď zní jako černý humor. Poté by Západ mohl zakázat knihy od Dostojevsého, Puškina či Turgevěva.

Podle všeho, „pevnost demokracie“ nás vede zpět k principu „dvou světů- dvou systémů“, když diplomaté chtějí bombardovat a armáda tvrdí opak, když homosexuál střílí po jiných homosexuálech, v době, kdy orgány pořádají kampaně proti homofobii.

Rusko potřebuje koncepční přístup v reakci na takové útoky ze Západu. Při nestandardním přístupu, Rusko, může zakázat ruským vědcům na Moskevské státní univerzitě popisovat všechna svá díla v angličtině pro americkou Banku znalostí a vývoje. To je důvod, proč se Moskevská státní univerzita objevuje mezi nejlepšími 100 universitami na světě.

Rusko mohlo konečně přestat platit své poplatky u Rady Evropy, včetně Parlamentního shromáždění Rady Evropy, kde bylo členství Ruska před nějakou dobou suspendováno.

Rusko by mohlo zrušit Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách.

Rusko by mohlo uvalit embargo na dodávky raketových motorů RD-180.

Existuje mnoho citlivých oblastí, které by Rusko mohlo použít, aby ublížilo Západu.

Taktika války nezahrnuje pouhou obranu. Člověk nemůže vyhrát válku hledáním výmluv a přijetím obranného postavení, zvláště když válka pronikla do světa hudby a sportu.

V roce 1936 se v Německu konaly Olympijské hry. Mnoho zemí se těchto her zúčastnilo. Čestný předseda MOV Pierre de Coubertin vydal emocionální projev v německé státní rozhlasové stanici a nazval Adolfa Hitlera „jedním z nelepších tvůrčích duchů té doby.“

Olympijské hry v Berlíně proběhly bez vážnějších incidentů a prokázaly vysokou úroveň organizace. Tato událost byla použita k propagandě národního socialismu a němečtí atleti nechali za sebou tým USA. Německý tým předčil všechny ostatní zúčastněné země v počtu zlatých, stříbrných a bronzových medailí. Italský tým, spojenec Říše vynikal ve fotbale.

Po druhé světové válce, Mezinárodní olympijský výbor se omluvil za svá rozhodnutí, které byly učiněny v roce 1930.

Mělo by se předpokládat, že na Letních olympijských hrách v roce 2016 by měli američtí atleti získat největší počet medailí a jejich vítězství by mělo být použito na podporu myšlenky „demokracie“ a „tolerance“. Rusko se svými výmluvami, soudními spory a odvoláním bude vypadat mizerně v očích celé mezinárodní sportovní komunity.

 

Vadim Gorshenin       

(Pravda/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:EPA/FRANCK ROBICHON)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Hybridní válka ve sportu: Jak může Rusko reagovat?

  • Toto je skutečně od „demokratů“ prasárna toho největšího kalibru-politické pozadí celé této akce je více než jasné!!!Líbí se mi,jak toto obhajují tím,že ruští sportovci dopují-a ti američtí supermani ne???Mimochodem ze sportu udělal komerční sračku právě ten „demokratický“ západ v duchu hesla chléb a hry,aby lidi moc nepřemýšleli nad politikou a zlodějinami a křivárnami politiků..A hodně se mi líbilo gesto Jeleny Isimbajevové,tu na OH hodně chtěli(nejspíš je ten správný magnet na peníze) a řekli jí,že ona může startovat pod vlajkou MOV-poslala je do prdele,buďto za svoji zemi-za Rusko,nebo ať táhnou do hajzlu.Já být Rusy,vykašlu se jim na všechny akce a je to…Ať si je namlátí třeba do bot!!!

  • S blbostí a tupostí u politiků je to jednoduší, proště je ignorovat a příště je nevolit. Ve sportu je to těžší, nabot politika tam nepatří a tam jsou sportovci většinou bezbranný, pokud chtějí ještě někde vystupovat!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*