Hospodský se těší na zákaz kouření v hospodách

Hospodský se těší na zákaz kouření v hospodách

Pan Gazdík, TOP09, se nechal slyšet, že jemu známý hospodský se prý na novelu zakazující kouření cituji „vyloženě těší“. Hospodský prý dodal, že neočekává úbytek hostů. Pan Gazdík si myslím tímto výrokem střelil do nohy.

.

Otázka dne je, co panu hospodskému brání přeměnit hospodu na nekuřáckou už dnes?

Petr Gazdík, TOP 09
„Nevidím důvod, proč by venkovské hospody měly mít výjimku. Například náš hospodský se na to vyloženě těší a nemyslí, že mu ubude hostů. Ničit by ho mohlo spíše EET.“

Zdroj: Lidovky

Myslím, že tento výrok, podtrhuje zásadní problémy v chápání svobody. Hospodskému nic nebrání iniciativně zakázat kouřit hostům už dnes. Dokonce ani obavy ze ztráty hostů.

Pan Gazdík nám tedy naznačuje, jak máme chápat svobodu. Být těmi, kteří dělají jen to, co se jim přikáže.

Osobně mi přijde kouření jako velmi škodlivý zlozvyk a tabák je dokonce považován za stejně návykový jako heroin, ale omezování svobody v soukromí (i veřejně přístupného podniku) mi přijde nepatřičné.

cigareta

Zákaz kouření i na party, kde ani nejde o jídlo? A proč i elektronické cigarety?

Novela zákona dokonce jde tak daleko, že chce zakázat kouření i na hudebních festivalech včetně venkovních open airů. Řada organizátorů hudebních festivalů si stěžovala a zvažuje případně aplikovat trik oficiálně registrovat festival jako „oslavu narozenin“.

Vláda si údajně slibuje ušetřit 5 miliard Kč omezením kouření na menších nákladech ve zdravotnictví.

To opět ukazuje, za jaké idioty nás řada politiků má. Anebo o chybném myšlení oněch politiků. Protože představa, že to automaticky bude znamenat, že ti lidé kouření omezí, je sama o sobě dost bláhový předpoklad. Podobně jako představa, že když nám zvýší daně, že o to vybere stát víc na daních? A pak „brečí“, že česká veřejnost šetří a málo konzumuje. No jasně, nelze očekávat, že zvýšení cen nebude mít vliv na chuť nakupovat. Podobně je dost srandovní mávat ušetřenými 5 miliardami.

Prostě to pak působí, že se opět snaží nás u všeho něčím oblbovat.

Přitom celá ta argumentace má opět děr jako ementál.

Například zákaz kouření i elektronických cigaret. Ty mohou škodit kuřákovi, ale zásadní argumenty se motají kolem omezování ostatních pasivním kouření.

A aby chudák rodina s dětmi a miminy, která se přijde najíst do nádražní hospody, mohla najíst v klidu bez kouře. Ale proč mají mít možnost chodit jíst i na hudební festivaly?

Média ruku v ruce s politiky mají veřejnost za idioty

Nebo o co tam jde? Nakonec se ukazuje, že cílem je snížit podíl kuřáků. Tedy klasické sociální inženýrství. Ok, ale ať to říkají na rovinu. Ne jak hadi s dvojklaným jazykem předkládat řadu zástupných důvodů a argumentů.

Sociální inženýrství

Pak tu máme tedy situaci, kdy NEJDE o ochranu zaměstnanců před tím muset pracovat v zakouřených prostorech, NEJDE o ochranu před pasivním kouření (ať už při jídle nebo kdekoliv jinde).

Je to dílem sociálních inženýrů, kteří chtějí lidem přikazovat a zakazovat, s cílem manipulovat se svobodnou vůli veřejnosti. Pro jejich dobro.

V tom je riziko, které jde daleko za hranice tématu kouření tabáku. Týká se to lidské svobody jako takové. I právo na vlastní mysl a názory.

Někteří politici a jiné veřejně známé osoby už opravdu přišli i s návrhem zakázat svobodu slova. Zákaz kouření považujme spíše za způsob, jak se ochočují zvířata. Jak je učit poslušnosti. Nejde o žádné zdraví.

A když už jsou u toho, tak přikážou rovnou i nutnost mít v nabídce nápoj levnější než pivo.

Jo a ať je podnik více odpovědný, že v hospodě pijí děti. Chudák hospodský, kterému tam přijdou ty děti už nalité.

Onehdá zákonoborci zvažovali zakázat dětem energy drinky. Nebudu opět rozporovat, že nejsou zdravé, ale prý je nebezpečné, že je děti na party kombinují s alkoholem. Jenže alkohol už mají zakázaný, tak jak se k němu vůbec dostaly? :-)))

S čím přijdou příště?

Hospody by měly mít ÚROVEŇ. Tedy žádné chození do hospody neupraven.

Alkohol sice bude zatím legální, ale lidé by se měli opíjet spořádaně a ve slušném oblečení, aby nepohoršovali ostatní návštěvníky a obzvláště děti.

Dětem bude zakázáno gestikulovat či jinak předstírat kouření (např. pomocí slané tyčinky). Rodičům bude dítě odebráno.

Stejně tak obézní děti budou zavřeny do státního ústavu kvůli zanedbání povinné péče. To už je praxí v Británii.

Děti také nesmí předstírat, že mají v rukou neviditelnou pistoli. To už je praxí v USA.

Ze stejné logiky není pravděpodobné, že lidé omezí kouření.

Nebo že zákaz zbraní odradí teroristy! :-DD Mají nás za úplný idioty :)))

Jakože tady se skutečně vážným hlasem hovoří, jakoby snad teroristé používali legálně držené zbraně.

A pokud přijde plošný zákaz kouření všude, jak se chystá ve Velké Británii, pak lidé budou kouřit dál. I kdyby bylo kouření nelegální jako takové.

Každopádně hospodský, který potřebuje od státu přikazovat, co musí dělat, je komický nostalgik časů minulých, kde svoboda byla skutečně spíše definována výčtem. Gazdík zřejmě také, když to ještě vytahuje jako argument.

Pojďme se jim společně vysmát. Je to komedie. I většina médií.

Nápad povolit kouření v hospodách na vesnicích ukazuje, jaké paskvily zákonů pak vznikají. (Protože jsou nesmyslné už v počátku)

Je potřeba tento typ myšlení u politiků prokouknout. Týká se to totiž všech různých témat.

Co potřebujeme, aby stát přestal s korupcí, a zametl si tak před vlastním prahem. Politici se furt jakoby snaží řešit všechno možné jen ne to podstatné.

Někteří lidé hladoví. Co řeší stát? Zakázat jim dávat jídlo zdarma! 🙂 Není možné dávat jídlo lidem bez licence z hygienických důvodů (mohlo by být totiž nezdravé). Tento problém se týká zejména USA, kde charitativní akce vaření zdarma bezdomovcům opravdu vedly k příjezdu policie. Zakladatel Food Not Bombs byl proto zatknut policií.

Lidem je čím dál zjevnější, že jde o jakýsi druh šílenství. Jenže ona je to ideologie, která svůj dystopický charakter teprve má časem ukázat v plné kráse.

Vše je součástí dystopie pod pláštěm starostlivosti státu

Zákaz kouření se mi jeví jako příklad tohoto postupného šlechtění.

Jeden chytrý vědec dostal kdysi nápad ověřit, jaký má prostředí vliv na užívání drog. K experimentu použil naše oblíbené hlodavce. Hlodavec zavřený v kleci s přístupem k misce s vodou a misce s opiáty, bude pít vodu s opiáty až do jeho sebezničení. Někteří vědci jsou trochu krátkozrací a tak některé studie mohou „prokazovat“ úplné nesmysly.

Kanadský psycholog Bruce Alexander přišel s nápadem vytvoření tzv. Krysího parku (Rat Park v angl.), kde dal našim hlodavcům krásné prostředí s mnoha způsoby vyžití (včetně přítomnosti opačného pohlaví). Experiment s dvěma miskami měl zcela opačný výsledek. Hlodavci po vyzkoušení misky s opiem nakonec preferovali pít pouze z misky s vodou.

Redukce užívání drog tedy nemůže přijít skrze represi. A rozvoj mafie při neslavné alkoholové prohibici nám už měl otevřít oči. Zde je nutné si uvědomit, že stát to s námi málokdy myslí dobře. Ilegální obchod s drogami, kam se může zařadit i obchod s cigaretami, je velkým ziskem pro mafie, které jsou se státem provázány. Proto jsou drogy zakázány.

V Británii přišli s nápadem zakázat kouřit ve vězení. Nechtěl bych v takové věznici dělat bachaře. Ten jakoby zájem o zdraví totiž plně nedoceňuje, že tabák je stejně návykový jako heroin. Je skutečně velmi těžké přestat kouřit. Se zákazy pravděpodobně přibude tedy násilí, vražd a jiné zločinnosti. Co umí udělat s člověkem absťák dost předvedli už narkomani.

Politici pravděpodobně nemají v plánu vytvářet ve světě chaos, ale jsou důvody věřit, že určití lidé v pozadí o nic než chaos neusilují. Problémy totiž vždy zatím vedly k omezování svobody. Jak tuhle hru prokoukneme, celá se sesype jak domeček z karet.

Lidé, co se těší na zákaz, jsou jakoby onen nový sovětský muž (v německé verzi šlo o ubermench – nadčlověk, v angl. superman). Typ uvažování, které v nás chtějí vybudovat (zotročení dnes po emancipaci svobody je jen v naší mysli). Jak řekl před lety Aldous Huxley, kde varoval před novou totalitou – bude prý jiná než ty předchozí – lidé budou milovat své zotročení.

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Nemáte ani zdaleka ponětí, jak je kouření strašná droga, kdyby jste ho měli tak sem nebudete plést blbosti které jsou úplně mimo. Bohužel takovýto postoj mají všichni kuřáci, kopat okolo sebe, mlet blbosti jak je škodlivá spousta dalších denně nás obklopujících nástrah. Ať se budete snažit sebevíc tak vám to zakážou a to je myslím v naprostém pořádku. Je to totiž krok kde rozum vítězí nad blbostí protože přeci je normální nekouřit.

  • Nejsem si jista ,zdali se pan Topak Gazdik svym vyrokem strelil do nohy, ale mozna by mu na jeho demagogii pomohlo kdyby se strelil rovnou do hlavy.To stejne plati pro ctenare pisicim pod prezdivkou Petr,jeho vyrok,ze kurak nekoho nakazi neni naprosto na miste,nikdo ho nenuti aby vyhledaval spolecnost kuraku a musel tak dychat cigaretovy kour! Pokud by chtel nekoho trestne stihat za umyslne poskozovani zdravi,zajimalo by mne jak bych chtel donutit nekoho k uhrade lecby pri nakaze HIV,nebo TBC,ale co muze clovek ocekavat od nabozenskeho fanatika! V pripade dnesni politickych sibalu mam alespon jasno,jak jsou za dotace poplatni Bruselu a,ze bude vhodne si je do pristich voleb jmenovite zapamatovat a odstavit je od koryt,aby nemohli do budoucna nikoho mentorovat,natoz terorizovat! Pokud ma nekdo ten pocit,ze bude lepe vydelavat kdyz si otevre nekurackou restauraci,nemelo by mu v tom byt braneno ale jakym pravem, nekompetentni politicka sebranka likviduje podnikani lidi,kteri maji jiz par let zavedene dobre prosperujici kuracke provozovny?Uz vidim,kdyz si pujde nekdo na tanecek na disco nebo do nocniho baru,jak si bude od spolecnosti a sklenky vina odbihat zakourit nekam na ulici! Nebo,ze by temito veskerymi restrikcemi novodobi feudalni pani sledovali jiny cil? Jak naucit chudy lid poslusnosti bez moznosti rozptyleni nebo nejake zabavy?

  • Kuřáci si platí dost. Daňové zatížení cigaret a tabáku je obrovské. To, že peníze politici rozkradou je věc jiná. Co se týče zdraví, stačí pozorovat poslance. Někteří kouří, někteří pijí a kouří, jiní jen pijí, jsou tam i nekuřáci a abstinenti a všichni dohromady stejně blbnou.

  • Hezky napsaný článek, působí z něho nervozita kterou tabák způsobuje, jediný kdo někoho omezuje je kuřák se svojí zapálenou cigaterou. Tito lidí nevážící si svého zdraví a zdraví ostatních v okolí by si měli platit také za léčbu ze své vlastní kapsy a ještě za léčbu těch které ve svém okolí nakazili. Vláda v tomto směru dělá velmi prospěšný krok pro nás pro všechny.

  • Jde o jediné. Dát lidem téma, o kterém se mohou hádat a nevšimnou si přitom, že jsou okrádáni, že je likvidována ta naděje na demokracii, ve kterou věřili. Až se lidé probudí, budou nesvobodní a nebudou moci nic proti vládcům udělat. Hádejme se o kouření, o tom, jak zahnuté mají být banány nebo jak rovné mají být okurky, hádejme se o tom, zda jsou lepší svíčková či guláš proležené, nebo zda je musíme konzumovat ihned …. Jen se hádejme přes média o blbostech, hlavně, že si nevšimneme, co se děje pěkně potají a bez pozornosti médií.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*