Hitlerův synovec nenávidí Trumpa a volil by Merkelovou

Hitlerův synovec nenávidí Trumpa a volil by Merkelovou

Jeden z nejstarších potomků Adolfa Hitlera přerušil desetiletí dlouhé ticho a prohlásil, že nemá rád Donalda Trumpa a volil by Angelu Merkelovou.         

Alexander Stuart-Houston, nejstarší potomek nacistického diktátora, byl vysledován ve městě Patchogue, Long Islandu (stát New York) německým deníkem Bild.Dřevěný dům jednoho z posledních Hitlerů je pozoruhodně obyčejný: návštěvníky přivítá prázdná příjezdová cesta, než se dostanou k zarostlému trávníku ozdobenému úhledně uspořádanými rostlinami.

68letý synovec nacistického vůdce strávil celý život skrývajíc své zničující tajemství. On a jeho pozůstalí bratři Brian a Louis, kteří žijí spolu v blízkosti, odmítali veškeré rozhovory až do dnešního dne.

V exkluzivním rozhovoru na verandě svého domova, Alexandr – vytrvalý republikánský volič, stejně jako jeho bratří – označili Trumpa za „lháře“ a odhalili svou podporu pro německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Alexander – jehož prostřední jméno je Adolf – řekl deníku Bild: „Poslední osoba, o které bych řekl, že jí obdivuji, je Donald Trump. Rozhodně není jedním z mých oblíbenců. Některé věci, které Trump říká, jsou v pořádku… Je to vystupování, které mě rozčiluje. A prostě nemám rád lháře.“

Dodávajíc, že po desetiletí nikdy nepropásl volby, uvedl: „Vždycky volím osobu, která dělá nejlepší práci.“

Když byl tázán, jaký má názor na Angelu Merkelovou a stav německé politiky, Alexander uvedl, že by kancléřku volil, pokud by mohl a dodal: „Mám ji rád. Je dobrá. Zdá se, že je inteligentní a chytrý člověk. Na otázku o kontroverzní řešení migrační krize odpověděl: „Kancléřka dělá, co musí dělat.“

V klidném městě s pouhými 20 000 obyvateli mnoho lidí nezná tajemství bratrů – že jejich otec, William Patrick Hitler, byl synovcem Fuhrera.

Williamův otec byl Alois Hitler, poloviční bratr Adolfa, který si vzal Brigid Dowlingovou, irskou ženu, se kterou se setkal, když pracoval jako číšník v Dublinu. Pár se přestěhoval do Liverpoolu, kde se narodil v březnu 1911 William.

Poté, co jméno Hitlera získalo celosvětovou proslulost, William – známý jako Willy – se rozhodl ve třicátých letech Francii opustit a našel si práci v Německu.  

Poté se přestěhoval do Ameriky, kde vstoupil do amerického námořnictva a bojoval proti Němcům – Hitler proti Hitlerovi byl převrat pro americkou válečnou propagandu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*