Hermann Göring hájil teroristy, Daniel Herman hájil teroristy též

Hermann Göring hájil teroristy, Daniel Herman hájil teroristy též

Tímto článkem reaguji na blog Davida Wiltsche, kde našeho ministra kultury Daniela Hermana spojil se jménem Göring. Lze tyto dva politiky vůbec srovnávat?

Co se týká páchání skutečných zločinů, tak samozřejmě ne.

Hermann Göring se prokazatelně dopustil zločinů, jako byly:

  1. Účast na spiknutí nebo společném plánu ke spáchání zločinů proti míru,
  2. Plánování, příprava, rozpoutání a vedení útočných válek a dalších zločinů proti míru,
  3. Válečné zločiny,
  4. Zločiny proti lidskosti,

za což byl spravedlivě odsouzený k trestu smrti v Norimberském procesu.

Němečtí nacisté kromě uvedených zločinů ještě páchali další druh zločinů, které můžeme pojmenovat jako zločiny teroristické.

Vypálení Lidic, Ležáků, Javoříčka a dalších vesnic, postřílení nevinných mužů bez řádného soudu, to jistě není nic jiného než terorismus. A součástí vedení nacistického režimu, který toto páchal, byl právě Hermann Göring. Po právu byl německý nacistický režim odsouzený jako zločinecký a Hermann Göring jako odsouzený zločinec skončil též.

A co s ním tedy má společného náš ministr kultury Daniel Herman, bývalý šéf ÚSTR, jinak zastánce vysoce nadhodnocených církevních restitucí a odsunutých Sudetských Němců?

Na páchání teroristických činů se jistě nepodílel.

Bohužel je ale schvaluje a teroristům vyslovuje uznání.

Na otázku redaktora:

„Jak se díváte na odbojovou skupinu bratří Mašínů vy jako věřící člověk ctící přikázání nezabiješ?“

Odpovídá Daniel Herman takto:
Postoje bratří Mašínů i celé odbojové skupiny si vážím. Na to, co dělali, je totiž třeba se dívat v kontextu doby. Optiku roku 2010 nejde uplatňovat na události 50. let. Přikázání nezabiješ, platí. Ale zároveň má každý právo na sebeobranu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/novy-sef-ustavu-totality-masinu-si-vazim-kazdy-ma-pravo-na-sebeobranu-1ek-/domaci.aspx?c=A100813_153444_domaci_js

Jenže, ať by kdokoliv pátral kdekoliv, tak nenarazí na jediný čin bratrů Mašínů, který se dá chápat jako odbojový. Není nikde doloženo, že by zaútočili na jakýkoliv orgán tehdejší moci, či jeho představitele.

Naopak se dopustili obyčejných kriminálních činů, jako jsou žhářství, pokusy o vraždu a loupežné vraždy. Při svých loupežích dokonce podřízli spoutaného zajatce. A toto již nic jiného než teroristický čin není.

To bychom potom ani muslimské radikály, kteří svoje spoutané oběti podřezávají, nesměli označovat za teroristy.

A nikde bratři Mašínové nejednali v sebeobraně (s výjimkou prostřílení se na Západ, což jim nikdo nevyčítá). Oběti při svých loupežích zavraždili, aby nezůstali svědkové, ale toto žádná sebeobrana není, jelikož oni v těchto případech byli útočníky.

A zabíjet v kontextu doby, tedy padesátých let? To si každý komunista a sympatizant komunistického režimu zasloužil smrt, nebo jak toto Daniel Herman myslel?

A chtěl bych vidět, jak by se ze zabíjení Daniel Herman zpovídal před Bohem, ve kterého věří.

Takže David Wiltsch měl pravdu, když našel pojítko mezi Danielem Hermanem a Hermannem Göringem.

http://wiltsch.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=522195

(Ministr kultury Daniel Herman  Foto: ČTK Doležal Michal)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Hermann Göring hájil teroristy, Daniel Herman hájil teroristy též

  • Lidovci, ač se prezentují jako křesťanská strana, tak ve skutečnosti je to doupě židochazarské mafie. Tato mafie je dokonce infiltrována do čela katolické církve, a snažíc se o její rozvrat zevnitř (viz Halík, kardinál Vlk).

  • Lidovci se osvědčili, když udělali špinavou práci pro církve a prosadili největší loupež, ve které dostaly majetek a peníze i církve, které se účelově zaregistrovaly až když cítily peníze. Církve jsou tak nenažrané, že si najaly Kalouska. Účel světí prostředky. Nyní mají nového koně, který se nezastaví před ničím.
    Toho si všimli sudeťáci a najaly si Lidovce, aby jim udělali stejnou službu jako církvím.
    Historická fakta jsou jasná. Před válkou bylo společné soužití Čechů s Němci možné. Pak se Němci radikalizovali a pokusili se všechny své protivníky vyvraždit. Po válce logicky nemohlo soužití existovat. Němci válku prohráli a měli za to platit. Dnes už poškození nežijí, tak se žádných náhrad domáhat nemohou, zatímco nemovitosti a pozemky tu stále jsou. Nikdo Němcům nezakazuje si domy a pozemky koupit. V pohraničí je jich na prodej dost. Ale vydávat jim je podobně jako církvím, to je nesmysl. My jsme válku nezačali.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*