Herečka tmavé pleti bude hrát anglickou královnu z 16.století

Herečka tmavé pleti bude hrát anglickou královnu z 16.století

Černošská britská herečka Jodie Turnerová-Smithová bude hrát Annu Boleynovou, manželku anglického krále Jindřicha VIII., které sťal hlavu, v třídílném psychologickém thrilleru, který si objednala televizní stanice Channel 5, píše agentura Reuters.Anna, druhá manželka Jindřicha VIII. a matka Alžběty I., byla popravena v roce 1536 v londýnském Toweru poté, co upadla v nemilost u tudorského krále a prohrála bitvu u dvora s nepřáteli, jako byl Thomas Cromwell.

„Drama bude zkoumat poslední měsíce života Anny Boleynové z perspektivy eponymní královny,“ uvedl Channel 5 v prohlášení.

„Psychologické drama ji sleduje, jak bojuje o přežití, o zajištění budoucnosti pro svou dceru a o zpochybnění mocného patriarchátu, který se kolem ní stahuje,“ řekl.

Minisérie, kterou napsala Eve Hedderwicková Turnerová, vzniká v produkci s Fable Pictures.

Láska Jindřicha VIII. k Anně změnila běh anglických dějin: v roce 1533 se rozešel s katolickou církví, aby se s ní oženil poté, co se rozvedl s Kateřinou Aragonskou. Den poté, co Anně setli hlavu, se Henry oženil s Jane Seymourovou.

„Když jsem se ponořil hlouběji do nesmírných předností Anny Boleynové a zkoumal její osudové slabiny a zranitelnosti, Eviny scénáře okamžitě zaujaly mou představivost,“ řekl čtyřiatřicetiletá Turnerová-Smithová

„Legenda o této impozantní královně a nelítostné matce bude vnímána jako hluboce lidský příběh, který je dodnes tak aktuální,“ řekla Turnerová-Smithová..
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*