Hackerská skupina CyberBerkut odhalila utajené americké dokumenty o vyzbrojování Ukrajiny

Hackerská skupina CyberBerkut odhalila utajené americké dokumenty o vyzbrojování Ukrajiny

Hackerská skupina CyberBerkut právě odhalila uniklé tajné dokumenty, které údajně prokazují, že Washington poskytne Kyjevu zbraně. Vysoce publikovaná historie skupiny ukazuje, že se aktivistické sítě stávají skutečným faktorem v mezinárodních záležitostech.

Podle uniklých dokumentů, údajně získaných od člena Bidenovy delegace, USA nejen že chtějí vyzbrojit Kyjev útočnými a odstřelovacími puškami a různými výbušninami, ale Pentagon má již některé členy ukrajinských ozbrojených sil na své výplatní listině. Pokud je to pravda, tak by takový vývoj prokázal, že „Ukrajinská armáda je pobočkou amerických ozbrojených sil, jak uvádí CyberBerkut a znamená to nebezpečnou eskalaci války proti Rusku. Také by to dokázalo, že prezident Obama není zcela upřímný, když uvedl, že Amerika nebude na Ukrajinu posílat zbraně.

cyberberkut 2

CyberBerkut není jen „obyčejná“ hackerská skupina, ale spáchala již v historii několik vysoce sofistikovaných hackerských útoků, které změnily průběh rozhovorů na Ukrajině:

Vzpomínáte si na Victorii Nulandovou a její nezapomenutelný citát a její rozhovor o tajném spiknutí o sestavení vlády v Kyjevě? Právě skupina CyberBerkut byla zodpovědná za únik této nahrávky, podle strategické a taktické analýzy skupiny Leksika.

Vyvolalo to vlnu negativních reakcí, nejen kvůli jejímu nediplomatickému slovníku vůči americkým spojencům, ale také proto, že se USA spikli, aby tajně sestavili novou vládu poté, co byla aktuální vláda svržena.

Další na řadě byl skandál kolem odstřelovačů na Majdanu, kteří stříleli bez rozdílů na policii i demonstranty během posledních dnů Janukovyčovy vlády. Estonský premiér Utmas Paet byl nahrán jak říká Catherině Ashtonové, že „všechny důkazy ukazují, že lidé, kteří byli zabiti ostřelovači z obou stran, mezi nimi i policisté a lidé v ulicích, byli zabiti stejnými odstřelovači.“

Tato událost zvýšila u veřejnosti podezření, že nějaká třetí strana záměrně provokovala jak demonstranty, tak i policii s cílem maximalizovat chaos a vytvořit vhodné podmínky pro konečné protlačení změny režimu, což se událo jen pár dní po střelbě odstřelovačů.


Ukrajinská bývalá premiérka a politický miláček Západu Julia Tymošenková údajně prohlásila, co by se mělo stát 8 miliónům Rusů, žijících na Ukrajině po sjednocení Krymu s Ruskem:

I když Tymošenková popírá pravdivost záznamu, extrémní nacionalismus vyjádřený v prohlášení zvýšil obavy o úmyslech Kyjeva proti rusky mluvící menšině a mohl sloužit k posílení odporu lidí v Donbasu vůči pučistické vládě.

Julia Tymošenková: Rusové musí být zabiti s jadernými zbraněmi:

CyberBerkut dokazuje, že hackerští aktivisté vycházejí ze stínu a stávají se významnými hráči na globální scéně. I skupina Anonymous kolektivně vydláždila cestu tím, že stála v čele ochrany osobních údajů a online aktivit po celém světě. Také organizovali “Million Mask March”, který se konal začátkem tohoto měsíce, kdy tisíce jejich příznivců demonstrovali po celém světě.

CyberBerkut nicméně bere záležitost na zcela jiné úrovni, jelikož skupina loví zakázané informace, které mohou změnit události, které v současné době probíhají. Byli jako první, kterým se podařilo mít vliv na velmocenské politiky s jejich odhalením rozhovoru Nulandové. To dokázalo, že američtí činitelé se podíleli na geopolitické hře na Ukrajině bez vědomí veřejnosti, a že stáli za destabilizaci Ukrajiny na prvním místě. Připomínky Nulandové přinesly otázky případného zapojení USA na ukrajinských vnitřních záležitostech na světlo mezinárodní pozornosti, což potvrzuje to, co již mnozí předpokládali.

Vzhledem k tomu, že CyberBerkut mají již v minulosti zdokumentované úspěchy v odhalení takových vysoce utajených informací, může se jistě ukázat, že jejich nejnovější únik je také pravda a mohl by mít tak velký dopad v mezinárodní diskuzi, jako uniklá nahrávka Nulandové.

Uniklý telefonní hovor Victorie Nulandové:

zdroj : http://us.sputniknews.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články