Hacker Guccifer označil americké nařčení proti Rusku za „falešnou kybernetickou válku“

Hacker Guccifer označil americké nařčení proti Rusku za „falešnou kybernetickou válku“

Rumunský hacker Marcel Lehel Lazar, známý jako Guccifer, tvrdí, že prohlášení administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy, týkající se údajného zasahování Ruska do listopadových prezidentských voleb jsou podvrh.

Ve svém středečním projevu z vězení v rozhovoru s Fox News, Lazar zdůraznil, že obvinění jsou „falešná kybernetická válka“ a že ve Spojených státech přetrvává „hysterie“ pokud jde o Rusko, která pochází ze studené války.

Administrativa odchozího prezidenta Baracka Obamy nařídila minulý týden vyhoštění 35 ruských diplomatů, uzavření dvou ruských diplomatických zařízení a nové sankce proti šesti ruským jednotlivcům a pěti subjektům za údajné zasahování Moskvy do prezidentských voleb v roce 2016, něco, co Kreml opakovaně odmítl.

Ruští představitelé označují americká obvinění za absurdní a tvrdí, že jsou určeny k odvrácení pozornosti americké veřejnosti od odhalené korupce a jiných naléhavých domácích problémů.

Marcel Lehel Lazar, hacker, který je znám pod jménem Guccifer, byl odsouzen k 52 měsícům vězení americkými orgány v roce 2016 za to, že se naboural do osobních e-mailů a účtů sociálních médií asi 100 Američanů, včetně dvou bývalých prezidentů, bývalého člena amerického kabinetu, bývalého člena Sboru náčelníků štábu a bývalého prezidentského poradce.

 

(Foxnews.com/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Hacker Guccifer označil americké nařčení proti Rusku za „falešnou kybernetickou válku“

  • Americane ukazi prstem na nekoho a ten je vinen. Verejnost to sezere bez dukazu i kdyz jsou USA zfalsovane, vylhane. Jako u Saddama v Iraku. Nikdo se nezabyva sankcemi za 2 valky v Iraku s milionem mrtvych! Nikdo za to nesoudi ani Blaira, ani Bushe! V Jakem svete to zijeme, kdy si USA mohou vse dovolit a oznacovat libovolne kdo je nepritel, ktereho pak znici (pokud je slabsi a nema atomovku). Nepratele jsou vsichni, kdo nejsou poslusni USA, kdo jsou samostani. Kdo neodevzdaji zadarmo nerostna bohatstvi zeme americkym koncernum!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*