Greta Thunbergová vyzývá Američany, aby volili  Bidena

Greta Thunbergová vyzývá Američany, aby volili Bidena

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová povzbuzuje americké voliče, aby hlasovali pro Joea Bidena, přestože tvrdí, že se „neangažuje ve stranické politice“.

Sedmnáctiletá Thunbergová, která je švédskou občankou, vyjádřila svou podporu, když citovala příspěvek na Twitteru časopisu Scientific American Magazine, v němž voličům vzkazuje, aby „vědu chránili, místo aby ji ničili“, a to tak, že v listopadu Trumpa ve funkci přehlasují.„Nikdy se neangažuji ve stranické politice. Nadcházející americké volby jsou však nad rámec toho všeho,“ prohlásila sedmnáctiletá dívka, která v minulosti Trumpa kritizovala, přestože se údajně nevměšuje do politiky.

„Z klimatického hlediska je to velmi daleko od dostatečného a mnozí z vás samozřejmě podporovali jiné kandidáty,“ pokračovala. „Ale, chci říct… vždyť víte… sakra!“

V následném příspěvku Thunbergová sdílel vzkaz od aktivistky a autorky Naomi Kleinové, která slíbila, že „zařídí“, aby Biden zakázal frakování, což je téma, které republikáni využili, když Biden v minulosti řekl, že to zakáže, ale nyní tvrdí, že ne.

Thunbergová už začala sklízet kritiku za podporu kandidáta jedné ze dvou hlavních politických stran USA a také toho, který tvrdí, že frakování nezakáže, což je mezi klimatickými aktivisty kontroverzní praxe.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Greta Thunbergová vyzývá Američany, aby volili Bidena

  • · Edit

    Člověk by řekl že už ten prtavej exotik na chvili z klapne ještě že amici mají vlastní hlavu většina zvolí zase Trumpa, ne někoho kdo si na politika jen hraje 😉

  • Svůj k svému. Ta holka má něco s hlavou a proto musí podpořit ze dvou bláznů toho většího.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*