Google chce mít monopol ve vývoji humanoidních robotů, kteří nás časem vymění za otroky

Google chce mít monopol ve vývoji humanoidních robotů, kteří nás časem vymění za otroky

robot

Roboti jsou již dlouho dobu využíváni lidmi, ale někteří experti na roboty předpovídají, že v roce 2045 nastane doba, kdy poslední lidská bytost dostane v práci výpověď.

Je to nepopiratelný trend a roboti  postupně nahrazují lidskou činnost. Není to tak dlouho, co byli využíváni jen jako pomocníci montážních linek, ale dnes  již zastávají  funkce skoro ve všech odvětvích, dokonce mají zanedlouho sloužit jako kompletní dronový doručovací systém , s kterým přišel Amazon.com, nebo třeba v robotické chirurgii a v mnoha dalších odvětvích, ale tohle zdaleka není u konce. Díky lidské lenosti a lehkomyslnosti se tento trend nikdy ve vývoji nezastaví a málokdo se dnes pozastavuje nad možnými důsledky.

Skutečnost, že Google chce být součástí ve vývoji v robotické ekonomice by nemělo být překvapením, jak jsme již mohli vidět jejich nepřetržitý zájem k myšlenkám, jako například augmented reality (Google Glass), navzdory tomu, že již v minulosti přecenili situaci, která vyvolala obavy a protesty ohledně narušování soukromí lidí. Nicméně Google prohlásil, že bude investovat obrovské finanční prostředky na budoucí vývoj k integraci robotů na pozice, které nahradí pracovní místa lidí.

Jako důkaz, že to Google myslí opravdu vážně, vyšel na webu 33rd Square článek o jejich plánu získat a „spolknou“ nejdůležitější vývojářské firmy, které jim zajistí majoritu ve vývoji robotů v budoucnosti. V posledním pololetí Google nenápadně vykoupil 7 firem v úsilí vyrobit roboty nové generace. Vedoucí tohoto projectu Andy Rubin, je člověk, který vymyslel ANDROID, světově nejpoužívanější software v mobilních telefonech.

Google získal například firmu Schaft, malý tým japonských robotiků, kteří opustili Tokyo University kvůli vývoje lidského robota ke komerčním účelům a soutěži v DARPA Robotics challenge a Industrial Perception, a vyrobili například robotickou ruku k nakládání a vykládání zboží do kamiónů.

Klíčové odvětví je pro Google nepochybně výroba humanoidních  robotů, kteří se budou nadále vyvíjet.

Dále Google vykoupil firmu Meka Robotics a Redwood Robotics, výrobce humanoidních robotů a robotických ramen v San Franciscu a Bot&Dolly, kteří vyrábějí robotické kamerové systémy,které byli využívány k výrobě speciálních efektů ve filmu Gravity. Koupili také firmy jako Autofuss, která se soustředí na reklamu a design a Holomni, malou designovou firmu, která se specializuje na výrobu kol.

Těchto  7 firem pospolu mají potenciál technologií, které jsou zapotřebí k výrobě mobilního a zručného robota, který bude mít podobný potenciál lidskému druhu.

Svobodnenoviny.eu si nemyslí, že budoucí humanoidní roboti nám budou jen sloužit jako otroci nebo dočasní společníci. Zamyslete se nad tím, že celá tato myšlenka, která se pomalu stává skutečností, nám jen vezme naši práci a časem se možná zaměří i na nás samotné.

PETMAN

ROBOT BEAR

https://www.youtube.com/watch?v=mnDM6xI9tmg

ROBOTICKÁ RUKA

ATLAS ROBOT

ROBOT ADAM Z1

MYŠLENKY

HUMANOIDNÍ PLATFORMA

KROK DO BUDOUCNOSTI

 

zdroje : activistpost.com , 33rdsquare , en.wikipedia.org  videa :  youtube.com

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*