George Floyd zemřel na předávkování drogami – záběry tělové kamery ukazují, že užil fatální množství drog

George Floyd zemřel na předávkování drogami – záběry tělové kamery ukazují, že užil fatální množství drog

Obhájce Eric J. Nelson, který zastupuje bývalého policistu v Minneapolisu Dereka Chauvina, nyní tvrdí, že George Floyd zemřel spíše na předávkování drogami, než na udušení ze strany policisty.

Chauvin byl obviněn z Floydovy vraždy, ke které došlo, když se s ním policisté dostali do potyčky, která údajně zahrnovala padělané peníze. Nelson podle ABC News podal návrh, aby soudce zamítl všechna obvinění proti Chauvinovi, protože nevěří, že byl Floyd zavražděn.V návrhu, který byl podán u Minnesotského okresního soudu pro okres Hennepin, Nelson uvedl, že obžaloba neprokázala pravděpodobnou příčinu obvinění Chauvina z neúmyslné vraždy druhého stupně, vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Tvrdil, že jeho klient provedl Floydovo zadržení podle policejní knihy, včetně použití „maximální omezovací techniky“.

Nelson uvedl, že tato technika byla nezbytná kvůli obavám, že by Floyd mohl ublížit sobě, Chauvinovi nebo dalším přítomným důstojníkům. Právník dodal, že policisté se ve skutečnosti pokoušeli Floydovi pomoci a obávali se, že by mohl spadnout a udeřit se do hlavy nebo být zasažen protijedoucím vozidlem na silnici.

Nelson ve svém návrhu také poukázal na to, že Floydova pitva dospěla k závěru, že v těle zesnulého podezřelého byl fentanyl i metamfetamin, jinak známý jako „speedball“. Kromě toho byl Floyd v době své smrti údajně pozitivní na COVID-19.

„Jednoduše řečeno, pan Floyd nemohl dýchat, protože požil smrtelnou dávku fentanylu a možná speedball,“ stojí v návrhu.

Tímto návrhem se má zabývat soudce Peter Cahill na jednání, které je naplánováno na 11. září.

Stalo se to týden poté, co právník Earl Gray, který zastupuje bývalého policistu v Minneapolisu Thomase Laneho, podal návrh, v němž uvedl, že Floyd úmyslně polkl tablety fentanylu, zatímco on a jeho kolegové, včetně Chauvina, se pokusili vzít Floyda do vazby. Gray tvrdil, že záběry tělové kamery ukazovaly na Floydově jazyku „bílou skvrnu“, která o chvíli později zmizela. Tvrdil také, že v době hádky byl Floyd v procesu polykání „2 miligramů fentanylu, smrtelná dávka“, aby se vyhnul tomu, že by byly u něho drogy nalezeny.

„Všechno, co musel [Floyd] udělat, bylo sedět v policejním autě, jako každý jiný obžalovaný, který byl zatčen. Při pokusu vyhnout se svému zatčení se pan Floyd sám předávkoval Fentanylem, “uvedl Gray v návrhu. „Vzhledem k jeho úrovni intoxikace by dýchání bylo přinejlepším obtížné. Záměrné nedodržování příkazů pana Floyda spolu s jeho předávkováním přispělo k jeho vlastní smrti. “
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*