Geert Wilders : „Islám a svoboda jsou dvě neslučitelné věci“

Geert Wilders : „Islám a svoboda jsou dvě neslučitelné věci“

Krajně pravicový nizozemský politik Geert Wilders prohlásil, že islám a svoboda „nejsou slučitelné,“ a odsoudil jeho zemi za „import“ těch, kteří následují toto náboženství.  

„Nizozemské hodnoty jsou založeny na křesťanství, judaismu a humanismu. Islám a svoboda nejsou slučitelné,“ řekl politik Strany pro svobodu deníku USA Today.

„Vidíte to téměř ve všech zemích, kde islám dominuje. Je tam naprostý nedostatek svobody, občanské společnosti, právního státu, střední třídy, novinářů, gayů, odpadlíku – všichni jsou v těchto místech v nesnázích. A my to zde importujeme.“Wilders dále obvinil nizozemskou společnost, že se bojí postavit se proti islámské ideologii.

„Po dlouhou dobu, naše společnost se bojí říct: Ne, to je naše nizozemská kultura, my se takto nechováme k ženám, a všichni, kteří tak učiní, jsou označeni za rasisty, nebo fanatiky nebo podněcovače nenávisti, a to oni nejsou,“ řekl Wilders. „Oni prostě věří, že bychom měli být hrdí na to, kdo jsme.“

Wilders, který se stal známý díky jeho kontroverzní rétorice a tím, že oslavoval vítězství Donalda Trumpa jako „vlastenecké jaro“, obhajuje, aby byly v Nizozemí uzavřené všechny mešity. Wilders chce také zakázat Korán a zapečetit hranice národa před žadateli o azyl a přistěhovalci z islámských zemí.

„Co se týče islámu, je pravda, že jsem tvrdý. Možná tvrdší, než bych měl být, pokud by mým jediným cílem bylo získat hlasy,“ uvedl Wilders. „Ale já opravdu věřím v to, co říkám, že islámská ideologie je obrovská hrozba.“

Očekává se, že Wilders a jeho Strana pro svobodu vyhraje v národních volbách 15. března, ukazují průzkumy veřejného mínění. Ale i přes vyjadřující touhu být příštím premiérem země, taková šance je nepravděpodobná. Na základě pluralitního systému v Nizozemsku, Wilders by musel vytvořit vládnoucí koalici s dalšími stranami, z nichž většina tuto možnost vylučuje.

I přesto, Wilders uvedl, že i když prohraje volby, „džin nepůjde zpátky do láhve.“

„Lidé mají plné zuby kombinace masového přistěhovalectví, islamizace a úsporných opatření, která vyžadují snižovat důchody a podporovat zdravotnictví a starší, přičemž se dávají peníze do Řecka a eurozóny,“ uvedl politik.

„Lidé nejsou spokojeni. Cítí se oklamaní,“ dodal Wilders. „Proces „vlasteneckého jara“ nebude zastaven.“

Jeho připomínky přišly jen několik dní poté, co cílil na takzvanou „marockou spodinu“ v jeho zahájení volební kampaně.

Není to zdaleka poprvé, co Wilders útočil na Maročany. Politik byl usvědčen z diskriminace a podněcování nenávisti nizozemským soudem v prosinci poté, co vyzýval: „Méně! Méně! Méně! Maročanů v zemi, přičemž je označil za „spodinu“.

Wilders také přirovnal Korán k Hitlerově knize „Mein Kampf“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Geert Wilders Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Geert Wilders : „Islám a svoboda jsou dvě neslučitelné věci“

  • Obavam se, ze jako zabijeni ruskych politiku a diplomatu ve svete bude mozna i tento politik zavrazden, jako jeho predchudci v Nizozemsku. Posledni byl Muslimem podriznut jako zvire.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*