Funguje to! Liga Mattea Salviniho má nyní v Itálii dvojnásobnou popularitu

Funguje to! Liga Mattea Salviniho má nyní v Itálii dvojnásobnou popularitu

Popularita italské strany Liga se od voleb, jež proběhly před rokem, zdvojnásobila.   

V době celostátních voleb, které se konaly dne 4. března 2018, 17% voličů uvedlo, že upřednostňuje stranu Liga před jakoukoli jinou stranou, ale toto číslo se dnes téměř zdvojnásobilo na 33,9 procenta.Na vzdáleném druhém a třetím místě se drží Demokratická strana (PD) – 21,2 % – a vládní partner strany Liga, Hnutí pěti hvězd (M5S), které má nyní preference okolo 21 procent. Je to poprvé od voleb, kdy má strana PD větší preference než strana M5S, i když to činí jen jednu desetinu procenta.

Hnutí pěti hvězd zaznamenalo od voleb neustálý pokles popularity a během tohoto období přišlo o téměř 11 procent.

Na druhé straně, středopravicová koalice, která se spojila s hnutím M5S, aby vytvořila národní vládu, je silnější, než kdy jindy s podporou téměř 47 procent u italských voličů. Ve volbách, které proběhly v březnu loňského roku, středopravicová koalice získala 35 procent hlasů, což byl v té době nejvýznamnější úspěch.

Současná populistická koaliční vláda složená z Ligy a M5S má podporu 54% voličů, odhalil další průzkum provedený dne 15. března.

Nejoblíbenějším politikem v Itálii je nadále ministr vnitra Matteo Salvini, který je také lídrem strany Liga. Dle průzkumů se Salvini těší oblibě u 59 % respondentů, což je také důvodem raketového vzestupu popularity této strany na italském poloostrově.

Otevřený a neohrožený Salvini, vášnivý uživatel sociálních sítí, prosadil omezení nelegální migrace a získal tak úctu významné většiny Italů.

Průzkum zveřejněný v loňském roce ukázal, že Salvini je nejspolehlivějším politikem v zemi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*