Fukušima : Vysoká úroveň radiace se již vyskytla v mořském jídle v Severní Americe !

Fukušima : Vysoká úroveň radiace se již vyskytla v mořském jídle v Severní Americe !

Bronwyn Delacruz, studentka z Kanady zjistila, že velké množství  mořských ryb, zejména mořských řas, mají v sobě vysoké množství radiace. Poté co se začala zabývat tím, jak nedostatečná je inspekce jídla, zjistila, že Canadian Food Inspection ( CFIA ) zastavila testování dovážených potravin na radiaci v roce 2012. Tak se rozhodla provést své vlastní testy.

Použila Geigerův počítač (což udělali také jiní a také našli vysokou úroveň radiace), jako součást vědeckého projektu, který bude prezentován na kanadském národním trhu příští měsíc.

Některé řasy, které jsem našla, měly vyšší radiaci, než co mezinárodní agentura pro atomovou energii nastavila  jako hranici pro radioaktivně kontaminované, což je 1450 jednotek za 10 minut. Některé z mých vzorků měli i 1700 nebo 1800 jednotek.

Otestovala více než 300 jednotlivých vzorků z mořských řas, s 15 značkami vyvezených z New Brunswick, Britské Kolumbie, Kalifornie, Washingtonu, Číny a Japonska. Každý výrobek byl zakoupen v obchodě s potravinami Alberta.

Jen jsem chtěla vědět, zda najdu nějaké kontaminované vzorky a našla jsem radioaktivní kontaminaci “ řekla. “ Jsem trochu znepokojena tím, že je to k prodeji v našich obchodech. Kontaminované více než co je považováno za nebezpečné, některé z nich měli i 1700 – 1800 jednotek“.

Jak většina z vás, kteří toto čtete, bude vědět, pokud jde o ekologické katastrofy, nukleární spad ve Fukušimě patří mezi to nejhorší, co se stalo v zaznamenané historii. Hovoříme o incidentu, kvůli kterému 300 nebo možná i více než 450 tun kontaminované vody, která obsahuje radioaktivní jód, cesium a stroncium-89-90 uniká do Tichého oceánu denně, dokonce i roky po této události.

Není to tak dávno, co ryby se smrtelnou úrovní radioaktivního cesia byly uloveny jen kousek od pobřeží Fukušimy.  U Jednoho ze vzorků chycených asi 40 km jižně od elektrárny,  bylo prokázáno 12400 becquerelů na kilogram radioaktivního cesia, což je 124 krát smrtelnější, než je prahová hodnota považována za bezpečnou pro lidskou spotřebu.


Ale dostalo se toto radioaktivní záření i do Severní Ameriky?A co dovážené potraviny? Podle vědců z Austrálie, Francie a Španělska:

Po březnu roku 2011 od této katastrofy, velké množství vody kontaminované radionuklidy, včetně Cesium – 137 se dostalo do Tichého oceánu. S časem rozpadu 30,1 let, Cs – 137 má možnost cestovat velké vzdálenosti v rámci oceánu. Náš výzkum ukazuje, že toto Cs – 137 bude pronikat do oceánu a šířit se do jiných oceánských pánví v průběhu příštích dvou desetiletí a i dál.

Vědci odhadují, že 2014 je rokem kdy radioaktivní oblak v oceánu dosáhne břehů Severní Ameriky. Modely také zjistily, že radiace bude cestovat skrze světy oceánů pro nadcházející roky.

Ačkoli zdravotní posouzení situace, které byly provedeny říkají že radioaktivní částice které se dostanou do severní Ameriky budou mít jen velmi omezený vliv na lidské zdraví čemuž mnoho lidí nevěří, a projekt této studentky pokládá ještě více otázek na toto téma..

Jakékoliv množství uniklého záření je škodlivé pro planetu a život všeho druhu, včetně člověka.

Při takovém velkém uvolnění radioaktivity jako je Fukušima jsou největší obavy z neznámých dlouhodobých zdravotních rizik, jako je rakovina. Jedna zveřejněná studie říká, že bylo zjištěno, že radioaktivní jód z Fukušimy způsobil výrazný nárůst hypotyreózy mezi dětmi v Kalifornii. I když je Japonsko 5000 mil napříč Tichým oceánem, studie zjistila, že zvýšené vzdušné hladiny beta na západním pobřeží jsou v přímé korelaci s tímto společným trendem u novorozenců po Fukušimě.

 Co můžeme dělat?

Zcela ignorovat a popírat tuto situaci není řešení. To je důvod, proč musíme neustálé lidi informovat a dostávat to do jejich povědomí, to je klíčem k dosažení změny. Jedna věc, kterou můžeme udělat jako lidstvo, je změnit metody vyrábění energie. Je zřejmé, že nepotřebujeme jaderné reaktory, existují lepší způsoby, a je čas na jejich realizaci.

Fukušima je jen další příležitost pro lidstvo probudit se, nemáme neomezené možnosti, ale tyto události nám otevírají oči k vytvoření něčeho nového a jiným způsobem, který je více harmonický s planetou a se všemi bytostmi.

zdroj : http://www.healthyaeon.com překlad : Dodan

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*