Frontex: Nelegální migrace do Evropy v květnu dramaticky vzrostla

Frontex: Nelegální migrace do Evropy v květnu dramaticky vzrostla

Po krátké pauze v nelegální migraci do Evropy, která byla zaznamenána v březnu a dubnu v důsledku pandemie koronaviru, se počet migrantů nelegálně vstupujících do Evropy opět dramaticky zvýšil.V měsíci květnu úřady zaznamenaly přibližně 4 300 nezákonných překračování hranic na hlavních evropských migračních trasách, což je téměř trojnásobek počtu zaznamenaného v předchozím měsíci, uvádí skupina Funke Media, jež cituje agenturu Frontex – agenturu EU pro ochranu hranic.

Podle zprávy byla v květnu nejaktivnější východní migrační cesta z Turecka do Řecka, přičemž agentura Frontex zaznamenala 1 250 nezákonných překračování hranic – osmkrát více, než jich bylo zaznamenáno v dubnu. Říká se, že většina migrantů, kteří proudí touto cestou, pochází z Afghánistánu.

Migrace podél migrační trasy ve Středozemním moři – na trase vedoucí z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu – také zaznamenala v květnu značný nárůst s více než 1 000 nezákonnými překročeními, což je o 40 procent více než v dubnu. Většina migrantů cestujících po této trase pochází z Bangladéše, Súdánu a Pobřeží slonoviny.

Zpráva rovněž zaznamenala velký nárůst migrace na trase západního Středomoří – z Maroka do Španělska – s více než 650 nelegálními přechody, což je téměř čtyřikrát více než v dubnu. Většina migrantů, kteří proudili touto cestou, byli alžírští státní příslušníci.

Nakonec agentura Frontex zaznamenala v květnu přes 900 nelegálních hraničních přechodů po trase západního Balkánu, což je desetkrát více, než bylo zaznamenáno v předchozím měsíci.

Od ledna do května zaznamenala agentura Frontex 31 600 nezákonných překračování hranic, což je o šest procent méně, než bylo za stejné období minulého roku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*