Francouzští politici požadují amnestii pro nelegální migranty a tvrdí, že pomůže v boji proti koronaviru

Francouzští politici požadují amnestii pro nelegální migranty a tvrdí, že pomůže v boji proti koronaviru

Více než 100 členů francouzského parlamentu podepsalo prohlášení požadující, aby premiér Edouard Philippe udělil amnestii všem nelegálním migrantům žijícím ve Francii.

Dopis, který podepsalo 104 převážně levicových poslanců, jako je člen socialistické strany Guillaume Garot, vyzývá vládu prezidenta Emmanuela Macrona k napodobení modelu Portugalska, které se dne 28. března rozhodlo poskytnout amnestii ilegálům.Portugalská vláda udělila nelegálním migrantům a žadatelům o azyl právo na pobyt, aby mohli během vypuknutí koronaviru získat přístup ke zdravotní péči, ale neuvedla, kolik nelegálních migrantů bude mít z této vyhlášky prospěch.

„Vyzýváme francouzskou vládu, aby přijala stejná opatření jako portugalská vláda. Zdravotní katastrofa, kterou zažíváme, nás nutí jednat odpovědně a neprodleně, jak to udělali naši portugalští přátelé, “ stojí v dopise, zveřejněném deníkem Le Journal du Dimanche.

V dopise se uvádí, že amnestie pro ilegály pomůže zajistit, aby migranti bez přístupu ke zdravotní péči nebo pomoci nevládních skupin měli přístup ke zdravotní péči v případě, že by se nakazili koronavirem.

Během několika posledních let se Francie stala jednou z hlavních destinací pro nelegální migranty a žadatele o azyl.

Jen v loňském roce země zaznamenala odhadem 138 000 žádostí o azyl, oproti 123 000 v předchozím roce.

Populace nelegálních přistěhovalců ve Francii se odhaduje na stovky tisíc, přičemž no-go zóna Paříže, oblast Seiny-Saint-Denis, má údajně nejméně 400 000 nelegálních migrantů neboli 20% celkové populace v této oblasti.

Podle deníku France Bleu jsou portugalská opatření pro amnestii dočasná po dobu trvání koronavirové krize. Portugalská pohraniční agentura řekla agentuře AFP: „Toto není automatická regularizace. V dopise podepsaném francouzskými poslanci není jasné, zda by jejich návrh byl rovněž dočasný.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francouzští politici požadují amnestii pro nelegální migranty a tvrdí, že pomůže v boji proti koronaviru

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*