Francouzský ministr: Migranti vyhrožují, že hodí své děti do Lamanšského průlivu

Francouzský ministr: Migranti vyhrožují, že hodí své děti do Lamanšského průlivu

Francouzský ministr vnitra Gerald Darmananin prohlásil, že migranti vyhrožují hozením svých dětí přes palubu Lamanšského průlivu, pokud se jim policie pokusí zabránit v cestě do Spojeného království.

Ministr vnitra Darmanin na tiskové konferenci prohlásil, že nelegální migranti se pokoušejí vydírat francouzské úřady, aby je nechaly překročit Lamanšský průliv.

„…migranti používali děti a vyhrožovali, že je hodí do vody o pár metrů dál, nebo na motor, pokud je [francouzská policie] přijde zatknout,“ řekl Darmanin, jak informoval zpravodajský web InfoMigrants, financovaný Evropskou unií.„Jako ministr vnitra opakuji, že rozkaz zní nezasahovat. Nemůžeme ohrozit životy dětí, starých lidí, kteří jsou někdy hozeni do moře. To je postřeh, který francouzská policie bohužel dělá už mnoho let,“ řekl Darmanin.

Není to poprvé, co byla taková tvrzení vznesena. V roce 2020 se ve sdělovacích prostředcích britského establishmentu objevilo tvrzení, že Francouzi nejsou schopni zadržovat migranty na moři, protože „Když se k nafukovacím člunům přiblíží francouzská hlídková plavidla, migranti vyhrožují, že skočí přes palubu nebo hodí své děti do vody, aby úředníkům zabránili jim pomoci“.

To znamenalo, že „Francouzům nezbýválo nic jiného než ustoupit a sledovat čluny, dokud se nepřiblíží k plavidlu britských pohraničních sil“, tvrdilo se.

Rostoucí počet příchozích migrantů do anglického kanálu vedl v posledních týdnech k napětí mezi britskou a francouzskou vládou, zejména po smrti 27 migrantů začátkem měsíce, kteří se utopili poté, co se jejich loď převrátila.

Londýn a Paříž se hašteří o to, kdo přesně je zodpovědný za chaos v kanálu, ale nakonec se nic neudělalo.

Premiér Spojeného království Boris Johnson odsoudil po úmrtích francouzskou vládu s tím, že Francie neudělala dost pro to, aby zastavila lodě s migranty a pašerácké gangy, které je řídí.

„Říkám našim partnerům, že nastal čas, abychom se všichni vzchopili, spolupracovali, udělali vše, co je v našich silách, abychom rozbili ty gangy, kterým doslova prochází vraždy,“ řekl premiér Johnson.

Francouzský prezident Emmanuel Macron později reagoval na dopis premiéra Johnsona zaměřený na řešení přistěhovalecké krize slovy: „Nekomunikujeme o těchto tématech mezi sebou prostřednictvím tweetů nebo zveřejňováním dopisů,“ a prohlásil, že bude spolupracovat s britskou vládou, „až se rozhodnou brát to vážně“.

Francouzští politici obvinili Británii z přílišné přitažlivosti pro nelegální migranty, zejména vzhledem k benevolentnímu prostředí, které ve Spojeném království panuje, kde jsou deportace vzácné a práce pro ilegály se snadno najde na černém trhu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Francouzský ministr: Migranti vyhrožují, že hodí své děti do Lamanšského průlivu

  • · Edit

    Me lo by jit hlavne o deti! To je prece jeden z hlavnich duvodu me zajistit rodine bezpecny zivot, pokud si ale svuj prichod na pevninu vynucuji nasilim na nich, potom si tady byt nezaslouzi, naopak by meli byl odvraceni zpatky👌👍☝

  • · Edit

    Proč je střílet? Škoda olova, které EU chce zakázat. Při překročení hranice je vyzvat k návratu. Když neposlechnou, potopit.
    A to udělat pár vyděračům, ostatní se rozmyslí.

  • Pokud migranti spáchají krutý zločit a hodí děti do moře, měli by být na místě zastřeleni. Další by pak takovou hrozbu ani nepoužili. Pokud se jim bude ustupovat, vlna se nezastaví a Evropa bude muslimská.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*