Francie: Žadatelé o azyl si stěžují na debetní karty vydané státem, že neumožňují výběr hotovosti

Francie: Žadatelé o azyl si stěžují na debetní karty vydané státem, že neumožňují výběr hotovosti

Migranti závislí na sociálních dávkách žijící ve Francii si stěžovali, že nové bankovní karty, které jim poskytla francouzská vláda, jim nedovolují vybírat hotovost.karta ADA, jak je označována, byla uvedena do provozu 5. listopadu a poskytuje migrantům 190 EUR měsíčně na jednu osobu a až 660 EUR pro šestičlennou rodinu.

Vzhledem k tomu, že karta neumožňuje těm, kteří ji používají, vybírat hotovost, mnoho migrantů si stěžovalo, že čelí velkým potížím ve svém životě, protože většina obchodů má stanoveno minimum pro nákup kartou.

25letý migrant Dalaise žijící v Naintré si stěžoval, že bylo levnější a snadnější nakupovat jídlo na místních trzích za hotovost.

„S touto kartou musíme jít do supermarketů, kde utratíme peníze velice rychle,“ řekl Dalaise.

„Nemohu si koupit bagetu za jedno euro, protože minimální platba kartou je často pět eur,“ stěžoval si Bilal, 25letý afghánský žadatel o azyl žijící v Rennes.

Poté, co čelila kritice, francouzská vláda oznámila, že v supermarketech bude brzy k dispozici zařízení „cashback“.

Maďarská vláda opakovaně vystupovala proti bezplatnému poskytování peněžních prostředků migrantům prostřednictvím těchto bankovních karet, přičemž uvedla, že tyto karty posilují obchodníky s lidmi a činí Evropany méně bezpečnými.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*