Francie v posledních měsících zmařila nejméně šest teroristických útoků

Francie v posledních měsících zmařila nejméně šest teroristických útoků

Jean-François Ricard, který vede Národní úřad pro boj proti terorismu (Pnat), uvedl, že francouzské bezpečnostní služby v posledních měsících zmařily nejméně šest teroristických útoků.

Ricard hovořil s francouzskými médii a uvedl, že teroristická hrozba, zejména ze strany radikálních islámských extremistů, zůstává ve Francii velmi vysoká. Řekl, že několik francouzských členů Islámského státu zůstává svobodných v Sýrii nebo překročilo hranici do Turecka.Dodal, že někteří francouzští bývalí členové teroristické skupiny se vrátili do Francie a „zřídili nové struktury“. Varoval také, že existuje hrozba od psychicky labilních jedinců, kteří mohou být ovlivněni radikální islámskou rétorikou a ideologií, píše deník L’Opinion.

V současné době se předpokládá, že kolem irácko-syrské pohraniční oblasti je ve vazbě kolem 250 islámských radikálních francouzských mužů a žen a kolem 300 dětí. Nejméně 170 dospělých se vrátilo do Francie a pan Ricard uvedl, že všichni jsou nebo byli souzeni francouzskými soudy.

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin tento týden oznámil, že na seznamu sledovaných teroristů ve Francii, známý jako Reporting Index pro prevenci teroristické radikalizace (FSPRT), je nyní více než 8 100 osob.

Během návštěvy v sídle francouzské domácí bezpečnostní agentury, Generálního ředitelství pro vnitřní bezpečnost (DGSI), Darmanin uvedl, že radikální islámský terorismus stále představuje pro Francii největší bezpečnostní hrozbu.

„Boj proti islamistickému terorismu je vysokou prioritou vlády,“ řekl Darmanin a dodal: „Budeme bojovat neúnavně … Nikdy se nevzdáme neúnavného lovu těchto nepřátel republiky.“

„(Terorismus) je poháněn propagandou teroristických skupin inspirovanou džihádskými veterány, ale také přilnavostí, kterou se v některých našich čtvrtích snaží zastánci radikálního islámu získat,“ uvedl.

Uniklá zpráva DGSI z počátku roku ukázala, že nejméně 150 francouzských čtvrtí bylo v nějaké formě ovládáno nebo formováno radikálními islamisty.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*