Francie potvrzením v senátu definitivně zakázala GMO kukuřici

Francie potvrzením v senátu definitivně zakázala GMO kukuřici

Americký prezident Barack Obama zradil své voliče předvolebními sliby, že budou mít právo vědět co konzumují , za pomocí značení GMO produktů. On sám umístil ve své administrativě a nejvyšším soudu nejvíce bývalých klíčových postav Monsanta a dalších biotech společností, než kterýkoliv jiný prezident.

Amerika se stala GMO národem. Je ale hezké vidět některé země opravdu zakazující GMO výsadby, semena a dovoz GMO plodin. Francie se připojila k Rusku, Peru a dalším, které GMO produkty ve své zemi zakázaly.

Francie je národ, který se velmi stará o své jídlo, dokonce zásobují školy čerstvým jídlem vařeným za pomocí kuchařů na organických farmách.

Bohužel, média hlavního proudu vysvětlují tento zákaz jako levicový, socialistický, komunistický a anti-kapitalistický krok.

Tento zavádějící koncept nás dovedl do doby korporativismu, kdy obrovské nadnárodní korporace kontrolují vlády a chtějí malé podniky a farmáře úplně zatratit. Tak tady to máme, ostatní (někteří) říkají geneticky modifikovaným organizmům GMO své jasné NE a americká vláda nejen že GMO podporuje, ale dokonce je ostatním tlačí.

Základním bodem každé politické unie, ať jsou to Spojené státy, nebo Evropská unie, je centralizovat moc. To umožňuje více kontroly nad větším počtem lidí a otevírá dveře pro velké korporace, které dokáže ovlivnit stále méně politiků.

Finální schválení zákazu GMO ve Francii přišlo ze Senátu, kde tento zákaz odhlasovali. Francie je zatím jediná země, která definitivně zakázala Roundup Ready corn(MON810maize). Evropská komise MON810 již samozřejmě schválila.


Nicméně, jsou další národy, včetně Itálie a Řecka, kteří se schválení GMO brání zuby nechty. Tyto neshody začaly již s bitech firmou Pioneer´s GMO kvůli kukuřičné odrůdě Pioneer 1507. Momentálně se Řecko za pomocí svého předsednictví v Evropské radě pokouší vypracovat kompromis, který by umožnil jednotlivým národům v EU odmítnout GMO, pokud to bude pro ně žádoucí.

Nejzvláštnější na tom je fakt, jak velký počet lidí ignoruje, že tyto biotechnické giganty, jako Dupont, Pioneer a Dow jsou ve skutečnosti všechny chemické společnosti. Nemají moc co dočinění s pěstováním, nebo vytvářením potravy. Vyrábějí jen geneticky modifikovaná semena, k vytvoření úrody, která dokáže přežít jejich toxické jedy.

Tyto firmy stojí za výrobou Agent Orange (chemická zbraň užívána ve Vietnamu), DDT, aspartamu a všech pesticidů, které zabíjí včely a vytvářejí lidské nemoci mezi těmi, kteří se až tak nezajímají o to odkud jejich jídlo pochází. Měly by mít tyto firmy svolení k patentování semen s exkluzivním monopolním vynucením, k odstavení farmářů do nevolnictví a zničení našeho potravinového zásobování?

Vzhledem k rostoucím zákazům v zemědělských oblastech se firma Monsanto rozhodla vlastnit všechny semena na této planetě a tím kontrolovat veškeré zásoby jídla. Jediné řešení je v USA kompletně zakázat GMO zemědělství na lokální úrovni.

Tato strategie zatím funguje ve venkovských oblastech v Kalifornii, Oregonu, Nové Anglii a Havaji.

Svět podle společnosti Monsanto

zdroj : http://www.naturalnews.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Francie potvrzením v senátu definitivně zakázala GMO kukuřici

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*